Blog: Bagaż podręczny czy rejestrowany?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 maja 2016 17:43
3 komentarze
Jeżeli śledzicie wiadomości ze Stanów Zjednoczonych zapewne słyszeliście, że władze przewidują w tym roku wyjątkowo długie kolejki do odpraw. Sytuacja stała się na tyle poważna, że linie zalecają  przybycie na lotnisko na dwie godziny przed planowaną godziną odlotu lotu krajowego.
Reklama

Jak informuje magazyn The Economist ta sytuacja zainspirowała dwójkę senatorów do zaproponowania poprawy sytuacji: ich zdaniem za długie kolejki na lotniskach przynajmniej częściowo odpowiadają opłaty za nadanie bagażu rejestrowanego. Senatorowie dowodzą, że wprowadzenie tych opłat zwiększyło liczbę bagażu podręcznego o 27% - gdyby bagaż rejestrowany był wliczony w cenę biletu wtedy pasażerowie zamiast zabierać walizki na pokład, nadawaliby swoje rzeczy przy odprawie, tym samym przyśpieszając kontrolę bezpieczeństwa przy wejściu do strefy air-side. Tymi spostrzeżeniami wzbogaconymi o wniosek by nadawanie bagażu rejestrowanego było bezpłatne senatorowie podzieli się w liście skierowanym do 12 amerykańskich linii lotniczych.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Affinitor 2016-05-29 20:56   
Affinitor - Profil Affinitor
Moderatorze, weź sie do dzieła i usuń zarówno konto z nickiem atak, jak i jego wpisy.
atak 2016-05-29 17:35   
atak - Profil atak
Strzeż się Lotniska Chopina:

zobacz link
gość_34772 2016-05-24 22:30   
gość_34772 - Profil gość_34772
No i prawidłowo! Samolot ma luk bagażowy po to żeby przewozić bagaże. Nie mam nic przeciwko płaceniu troszkę więcej za przewiezienie dodatkowego bagażu w porównaniu do ceny biletu z dozwolonym wyłącznie bagażem podręcznym, o ile ta cena za przewóz bagażu nie jest przesadzona. Dobry przykład dają tutaj linie takie jak np. AirArabia (bagaż za kilka euro), czy AirAsia (kilkanaście euro). Okrutnie to wygląda natomiast w Ryanair i Wizzair (30-40 euro) gdzie cena bagażu na niektórych trasach wielokrotnie przewyższa cenę biletu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama