×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sprint Air poleci z Olsztyna do Wrocławia


Linia Sprint Air uruchomi nowe połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do stolicy Dolnego Śląska. Pierwszy rejs zaplanowano na 6 czerwca.

To trzecie połączenie tego przewoźnika z lotniska w Szymanach. Obecnie przewoźnik oferuje uruchomione w styczniu br. loty z Szyman do Berlina oraz Krakowa. Z Wrocławia zaś będzie to druga, po Radomiu trasa tego przewoźnika.

Połączenie do Wrocławia wykonywane będzie dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Wylot z Szyman zaplanowano w poniedziałki na godzinę 8:15, a lądowanie we Wrocławiu na 9:40. Start z Wrocławia odbędzie się o 10:10, zaś lądowanie w Szymanach o 11:30. W piątki lot z Szyman do Wrocławia odbędzie się rozkładowo w godzinach wieczornych: 18:15-19:40 do Wrocławia i 20:10-21:30 z powrotem.

Przewoźnik lata na wszystkich swoich trasach 33-miejscowym samolotem typu saab 340. Ceny biletów zaczynają się od 99 zł w jedną stronę.

Miesięcznie średnio przewoźnik odprawia w Szymanach 1000 pasażerów.

Odprawiliśmy już przeszło 4000 pasażerów, biorąc pod uwagę sezon zimowy, w którym uruchomiliśmy port, łączna liczba podróżnych oraz obserwowane tendencje nastrajają optymistycznie - mówi w rozmowie z Pasazer.com Leszek Krawczyk, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany.

Sprint Air przekonuje, że obłożenie rejsów z Szyman spełnia jego oczekiwania.

Obie trasy, do Berlina i do Krakowa, zainaugurowane przez linię lotniczą Sprint Air w styczniu tego roku, od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ten dobry początek dał impuls do dalszego dynamicznego rozwoju lotniska, z którego się cieszymy i któremu od początku kibicujemy - podsumowuje Adriana Fibingier-Pawelska, dyrektor ds. marketingu i PR Sprint Aira.

Mimo to linia zmniejszy latem częstotliwość lotów do Berlina i Krakowa. Trasy, obecnie wykonywane trzy razy tygodniowo, będą obsługiwane tylko dwa razy w tygodniu: w piątki i niedziele. Z rozkładu znikną zatem bardziej biznesowe połączenia we wtorki i środy.gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie