Alitalia zakłada rentowność w 2017 roku

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
22 maja 2016 12:07
1 komentarz
Do 2017 r. włoskie linie lotnicze Alitalia zakładają powrót do rentowności, nowy prezes Alitalii - Cramer Ball - ma nadzieję na wypracowanie zysku przez przewoźnika.
Reklama

Alitalia jest obecnie w 49 proc. własnością linii Etihad Airways, dzięki dokapitalizowaniu w wysokości 2 mld dolarów amerykańskich, włoski przewoźnik mógł spłacić długi, a także przeznaczyć środki na inwestycje. Pozwoliło to Alitalii na przetrwanie na rynku. Obecnie linia jest w trakcie trzyletniego programu restrukturyzacyjnego, w ramach którego przewoźnik zmniejsza straty i rozszerza swoją ofertę długodystansową.

Na początku obecnego miesiąca przewoźnik uruchomił nowa trasę długodystansową do Santiago de Chile. W czerwcu wystartują loty do Mexico City, zaś w lipcu do Pekinu. To prawdopodobnie nie koniec wysypu tras międzykontynentalnych, bo przewoźnik podkreśla, że planuje kolejne kierunki w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Azji.

Wygenerowanie zysku w 2017 r. umożliwi przewoźnikowi dalszy wzrost. W tym roku Alitalia planuje przeznaczyć 400 mln euro na odnowę floty, retrofit kabin oraz wdrażanie nowej technologii i rozwiązań infrastrukturalnych.

Od czasu rozpoczęcia operacji, Alitalia pozyskała ze współpracy z Etihad ponad 470 tys. pasażerów. Dzięki wspólnym negocjacjom zamówień z Etihad i partnerskimi liniami lotniczymi należącymi Etihad Airways Partners uzyskano oszczędności w wysokości 13,5 mln euro.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_53736 2016-05-25 14:16   
gość_53736 - Profil gość_53736
Hahahaha marzenia AZ pozostaną w sferze marzeń, chyba że wymienią 99% załogi, która ciągnie tą firmę na dno.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama