×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia zakłada rentowność w 2017 roku


Do 2017 r. włoskie linie lotnicze Alitalia zakładają powrót do rentowności, nowy prezes Alitalii - Cramer Ball - ma nadzieję na wypracowanie zysku przez przewoźnika.


Alitalia jest obecnie w 49 proc. własnością linii Etihad Airways, dzięki dokapitalizowaniu w wysokości 2 mld dolarów amerykańskich, włoski przewoźnik mógł spłacić długi, a także przeznaczyć środki na inwestycje. Pozwoliło to Alitalii na przetrwanie na rynku. Obecnie linia jest w trakcie trzyletniego programu restrukturyzacyjnego, w ramach którego przewoźnik zmniejsza straty i rozszerza swoją ofertę długodystansową. 

Na początku obecnego miesiąca przewoźnik uruchomił nowa trasę długodystansową do Santiago de Chile. W czerwcu wystartują loty do Mexico City, zaś w lipcu do Pekinu. To prawdopodobnie nie koniec wysypu tras międzykontynentalnych, bo przewoźnik podkreśla, że planuje kolejne kierunki w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Azji. 

Wygenerowanie zysku w 2017 r. umożliwi przewoźnikowi dalszy wzrost. W tym roku Alitalia planuje przeznaczyć 400 mln euro na odnowę floty, retrofit kabin oraz wdrażanie nowej technologii i rozwiązań infrastrukturalnych. 

Od czasu rozpoczęcia operacji, Alitalia pozyskała ze współpracy z Etihad ponad 470 tys. pasażerów. Dzięki wspólnym negocjacjom zamówień z Etihad i partnerskimi liniami lotniczymi należącymi Etihad Airways Partners uzyskano oszczędności w wysokości 13,5 mln euro.
gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie