Nowy wóz strażacki w Łodzi

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
29 grudnia 2008 17:28
4 komentarze
Reklama

Dziś (29.12) w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta w Łodzi odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano nowy nabytek łódzkiego lotniska.

Jednostka Lotniskowej Straży Pożarnej wzbogaciła się o kolejny wóz strażacki. Obecnie Lotniskowa Straż Pożarna ma 3 pojazdy. Lentner Avenger to szczyt techniki wśród lotniskowych samochodów pożarniczych. Wyprodukowany w Niemczech, kosztował 2,8 mln zł.

Pojazd rozpędza się do 80 km/h w 27 sekund, a w ciągu 2 minut można nim dojechać w najbardziej odległe miejsce łódzkiego lotniska. Zbiorniki wozu można wypełnić 12 tysiącami litrów wody i 1,5 tysiącami litrów środka pianotwórczego oraz 250 kg proszku gaśniczego. Samochód może podać przy maksymalnej pracy pompy 7700 l wody w ciągu minuty przy ciśnieniu 17 barów.

Załogę wozu stanowi trzech strażaków, dla których przygotowano miejsca w kabinie kierowcy. Ciekawostką jest samo miejsce kierowcy, które zamontowano centralnie. W ten sposób ma on optymalne pole obserwacji podczas akcji ratowniczej, a także sam jeden może sterować poszczególnymi urządzeniami gaśniczymi.

Dzięki wozowi łódzkie lotnisko spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa do obsługi największych samolotów w ruchu międzynarodowym. Jego fotografie można zobaczyć na stronie łódzkiego lotniska.

Tomasz Wyszyński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_gosc_ 2009-01-09 12:42   
gosc_gosc_ - Profil gosc_gosc_
nie ważne, gdzie operuje wóz bojowy - w jakim kraju. z założenia (Tiger, Avenger, Baraccuda, Pathfinder) ma stanowisko operatora po środku mniej ze względu na wysiadanie, a bardziej ze względu na pełen obraz sytuacji - z kabiny może sterować działkami (zależnie od wozu).
gosc_piter 2009-01-01 06:23   
gosc_piter - Profil gosc_piter
HALO !!!! ADMINIE !!!! MOŻESZ MNIE PRZYWRÓCIĆ DO ŻYWYCH ?????????????????????????????????????????????????????????????????
gosc_piter 2009-01-01 06:17   
gosc_piter - Profil gosc_piter
Jak jestem gosciem!!!! ???? nie mogę wpisać nawet życzeń noworocznych !!!!!! co jest !!!!!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama