Gdańsk: Wszystkie rejsy LOTu obsługiwane przez rękawy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
20 maja 2016 14:52
21 komentarzy
Wszystkie loty Polskich Linii Lotniczych LOT w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsługiwane będą przez rękawy.
Reklama

Od zeszłego tygodnia zmienił się sposób obsługi pasażerów LOTy w Gdańsku. Dotychczas z rękawów korzystały wyłącznie samoloty odrzutowe narodowego przewoźnika (Boeingi oraz Embraery). Od tygodnia, po testach i analizach operacyjnych dołączyły do nich także turbośmigłowe Bombardiery Q400. Dokowanie tych samolotów jest możliwe dzięki specjalnemu wyposażeniu gdańskich rękawów, które umożliwia obsługę samolotów z nisko zawieszonym kadłubem i chowanymi schodami. Gdańskie rękawy są jedynymi w kraju posiadającymi takie możliwości - już wcześniej mogli się o tym przekonać pasażerowie linii SAS, która dokuje w Gdańsku swoje Bombardiery CRJ900.

- Największym problemem przy dokowaniu mniejszych samolotów turbośmigłowych do rękawów jest nie tylko ich niskozawieszony kadłub ale przede wszystkim posiadanie własnych schodów, zintegrowanych z drzwiami wejściowymi do samolotu. Owe schody uniemożliwiają podpięcie standardowego rękawa do kadłuba. Od początku zakupu i instalacji rękawów pasażerskich na naszym lotnisku podkreślaliśmy, że jako pierwsi w Polsce posiadać będziemy odpowiednio skonstruowane i wyposażone rękawy, aby mogły obsługiwać niemal każdy typ liniowych samolotów pasażerskich. Po liniach SAS, które z powodzeniem korzystają z rękawów również przy swoich samolotach turbośmigłowych, teraz Polskie Linie Lotnicze LOT, w trosce o zapewnienie możliwie najwyższego komfortu swoim pasażerom oferują rękaw przy każdym typie samolotu – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_61a45 2016-05-31 15:45   
gość_61a45 - Profil gość_61a45
update 30.05 DHQ już nie korzystają z rękawków
gość_caef0 2016-05-31 00:00   
gość_caef0 - Profil gość_caef0
marcowy: Nie są. Wiele razy widziałem we WRO W6 podpięte do rękawów w godzinach południowych/ popołudniowych
krzyniu30 2016-05-30 18:54   
krzyniu30 - Profil krzyniu30
Hmm. Wracałem w sobotę z Luton przed 17-tą we Wro. Wysiadałem z rękawa. Ale kilka razy rzeczywiście leciałem albo z samego rana albo wracałem późno wieczorem i zawsze to był rękaw. 7 razy w maju. Sam byłem zdziwiony za którymś razem.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama