×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Wszystkie rejsy LOTu obsługiwane przez rękawy


Wszystkie loty Polskich Linii Lotniczych LOT w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsługiwane będą przez rękawy.Od zeszłego tygodnia zmienił się sposób obsługi pasażerów LOTy w Gdańsku. Dotychczas z rękawów korzystały wyłącznie samoloty odrzutowe narodowego przewoźnika (Boeingi oraz Embraery). Od tygodnia, po testach i analizach operacyjnych dołączyły do nich także turbośmigłowe Bombardiery Q400. Dokowanie tych samolotów jest możliwe dzięki specjalnemu wyposażeniu gdańskich rękawów, które umożliwia obsługę samolotów z nisko zawieszonym kadłubem i chowanymi schodami. Gdańskie rękawy są jedynymi w kraju posiadającymi takie możliwości - już wcześniej mogli się o tym przekonać pasażerowie linii SAS, która dokuje w Gdańsku swoje Bombardiery CRJ900. 

Największym problemem przy dokowaniu mniejszych samolotów turbośmigłowych do rękawów jest nie tylko ich niskozawieszony kadłub ale przede wszystkim posiadanie własnych schodów, zintegrowanych z drzwiami wejściowymi do samolotu. Owe schody uniemożliwiają podpięcie standardowego rękawa do kadłuba. Od początku zakupu i instalacji rękawów pasażerskich na naszym lotnisku podkreślaliśmy, że jako pierwsi w Polsce posiadać będziemy odpowiednio skonstruowane i wyposażone rękawy, aby mogły obsługiwać niemal każdy typ liniowych samolotów pasażerskich. Po liniach SAS, które z powodzeniem korzystają z rękawów również przy swoich samolotach turbośmigłowych, teraz Polskie Linie Lotnicze LOT, w trosce o zapewnienie możliwie najwyższego komfortu swoim pasażerom oferują rękaw przy każdym typie samolotu – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie