×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore Airlines z wysokim zyskiem


Grupa Singapore Airlines uzyskała w poprzednim roku fiskalnym (do 31 marca br.) zysk netto w wysokości 568,7 mln dolarów amerykańskich. Wynik był dwa razy wyższy od tego wypracowanego w poprzednim pełnym okresie rozliczeniowym.


Grupa zawdzięcza swój wyższy zysk wysokim przychodom spółek zależnych oraz dochodowi ze sprzedaży slotów na dostawę siedmiu airbusów A350-900. Nie bez znaczenia były także niższe ceny paliwa lotniczego, które przyczyniły się do spadku kosztów operacyjnych. 

Przychody Grupy w minionym roku fiskalnym spadły o 2,2 proc., zaś koszty zmniejszyły się o 4 proc. Zysk operacyjny był wyższy o 66,4 proc. w stosunku do poprzedniego okresu rozliczeniowego. 

W tym samym okresie przewozy pasażerskie Grupy mierzone wskaźnikiem RPK wzrosły o 2 proc. do poziomu 119 mld w stosunku do poprzedniego roku finansowego, przy wzroście oferowania (ASK) o 0,6 proc. i wyższym o 1,3 pkt proc. współczynniku wykorzystania miejsc pasażerskich wynoszącym 79,9 proc.  

W skład Grupy Singapore Airlines (SIA) wchodzą linie: Singapore Airlines, SIA Cargo, Tigerair, Scoot, SilkAir oraz SIA Engineering.

W roku fiskalnym 2015/2016 zysk operacyjny linii Singapore Airlines był wyższy o 2,6 proc., w porównaniu do 2014/2015.

Niskokosztowe linie lotnicze Scoot odnotowały po raz pierwszy zysk operacyjny w wysokości 28 mln dolarów singapurskich, w porównaniu do 67 mln dolarów singapurskich straty operacyjnej w poprzednim roku.

Linie regionalne Tigerair odnotowały 14 mln dolarów singapurskich zysku operacyjnego, w porównaniu do 9 mln dolarów straty w porównaniu do poprzedniego okresu rozliczeniowego. 
gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie