5 pytań do... Leszka Krawczyka (PL Olsztyn-Mazury)

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 maja 2016 17:06
5 komentarzy
Zainteresowanie regionem Warmii i Mazur było zawsze duże, to oczywiście przez wzgląd na atrakcyjność turystyczną, unikatowość uwarunkowań naturalnych - to zainteresowanie nie słabnie - przekonuje Leszek Krawczyk, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany.
Reklama

Pasazer.com: W czerwcu ogłoszone zostaną nowe połączenia. Będą nowi przewoźnicy?

Leszek Krawczyk: Zainteresowanie regionem Warmii i Mazur było zawsze duże, to oczywiście przez wzgląd na atrakcyjność turystyczną, unikatowość uwarunkowań naturalnych oraz, szczególnie w ostatnich latach, na bogactwo zaplecza pobytowego - to zainteresowanie nie słabnie, zwłaszcza, że infrastruktura regionu wzbogacona została o Port Lotniczy Olsztyn – Mazury – te nowe możliwości nie uszły uwadze przewoźników lotniczych, których aktywność jest coraz wyraźniejsza. Oczywiście naszą ambicją jest stały rozwój połączeń do/z lotniska Olsztyn-Mazury. Zwyczajem obowiązującym w branży, informacje o nowych połączeniach będą podawane przez przewoźników.


Pasazer.com: Jak wygląda sprzedaż połączenia do Monachium, jakie są jego perspektywy i jak zamierzają Państwo dalej kreować współpracę z Adrią?

Leszek Krawczyk: Połączenie do Monachium jest podwójnie korzystne, z naszej perspektywy to nie tylko port docelowy, ale przede wszystkim port przesiadkowy, z jednej strony możliwość podróżowania nie tylko do Bawarii, ale również do wielu kierunków na całym świecie.

Pasazer.com: Jak wyglądają rezerwacje na loty do Luton?

Leszek Krawczyk: Sukces pierwszego połączenia to perspektywa kolejnych. Kierunek brytyjski – londyński, to kierunek z ogromną perspektywą w kontekście wypełnienia rejsów, dający nadzieję na rozbudowę siatki przewoźnika w oparciu o PL Olsztyn – Mazury. Jesteśmy dobrej myśli, ze strony przewoźnika nie mamy żadnych niepokojących sygnałów.

Pasazer.com: Jak sprzedają się bilety do Krakowa i Berlina? Jak układa się współpraca ze Sprint Airem?

Leszek Krawczyk: Samoloty obsługiwane przez firmę Sprint Air są ku naszemu zadowoleniu coraz lepiej wypełnione. Widać wyraźnie poprawiające się wypełnienie wraz z rozpoczęciem sezonu letniego.

Pasazer.com: Kilka słów na temat statystyki portu...

Leszek Krawczyk: Odprawiliśmy już przeszło 4000 pasażerów, biorąc pod uwagę sezon zimowy, w którym uruchomiliśmy Port, łączna ilość podróżnych oraz obserwowane tendencje nastrajają optymistycznie.

Pasazer.com: Dziękuję za rozmowę.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na obszerny wywiad z Leszkiem Krawczykiem, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_39c5b 2016-06-03 10:24   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
bo przecież każdy się powinien chwalić i opowiadać, żebyśmy za pół roku mogli mu wytykać jak to robicie z pleciugami.. poza tym drodzy janusze tego typu biznes obowiązują klauzule, umowy, itp. i nikt nie pozwoli sobie chlapać jęzorem, bo państwa "specjalistów" swędzą palce do komentowania.
gość_05ee0 2016-05-27 10:33   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
Facet nie odpowiada na pytania.Było 5 pytań,odpowiedzi też 5,tylko,że 4 nie na temat-zwłaszcza ta o Monachium kuriozalna- i tylko 1 odpowiedź na temat o 4 tysiącach pasażerów przez 4 miesiące.
usuniety 2016-05-25 13:23   
usuniety - Profil usuniety
Nadaje się na polityka ;-) Tyle słów i żadnych konkretnych informacji...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama