×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


5 pytań do... Leszka Krawczyka (PL Olsztyn-Mazury)


Zainteresowanie regionem Warmii i Mazur było zawsze duże, to oczywiście przez wzgląd na atrakcyjność turystyczną, unikatowość uwarunkowań naturalnych - to zainteresowanie nie słabnie - przekonuje Leszek Krawczyk, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany.Pasazer.com: czerwcu ogłoszone zostaną nowe połączenia. Będą nowi przewoźnicy?

Leszek Krawczyk: Zainteresowanie regionem Warmii i Mazur było zawsze duże, to oczywiście przez wzgląd na atrakcyjność turystyczną, unikatowość uwarunkowań naturalnych oraz, szczególnie w ostatnich latach, na bogactwo zaplecza pobytowego - to zainteresowanie nie słabnie, zwłaszcza, że infrastruktura regionu wzbogacona została o Port Lotniczy Olsztyn – Mazury – te nowe możliwości nie uszły uwadze przewoźników lotniczych, których aktywność jest coraz wyraźniejsza. Oczywiście naszą ambicją jest stały rozwój połączeń do/z lotniska Olsztyn-Mazury. Zwyczajem obowiązującym w branży, informacje o nowych połączeniach będą podawane przez przewoźników.  


Pasazer.com: Jak wygląda sprzedaż połączenia do Monachium, jakie są jego perspektywy i jak zamierzają Państwo dalej kreować współpracę z Adrią? 

Leszek Krawczyk: Połączenie do Monachium jest podwójnie korzystne, z naszej perspektywy to nie tylko port docelowy, ale przede wszystkim port przesiadkowy, z jednej strony możliwość podróżowania nie tylko do Bawarii, ale również do wielu kierunków na całym świecie. 

Pasazer.com:  Jak wyglądają rezerwacje na loty do Luton? 

Leszek Krawczyk: Sukces pierwszego połączenia to perspektywa kolejnych. Kierunek brytyjski – londyński, to kierunek z ogromną perspektywą w kontekście wypełnienia rejsów, dający nadzieję na rozbudowę siatki przewoźnika w oparciu o PL Olsztyn – Mazury. Jesteśmy dobrej myśli, ze strony przewoźnika nie mamy żadnych niepokojących sygnałów. 

Pasazer.com: Jak sprzedają się bilety do Krakowa i Berlina? Jak układa się współpraca ze Sprint Airem? 

Leszek Krawczyk: Samoloty obsługiwane przez firmę Sprint Air są ku naszemu zadowoleniu coraz lepiej wypełnione. Widać wyraźnie poprawiające się wypełnienie wraz z rozpoczęciem sezonu letniego. 

Pasazer.com: Kilka słów na temat statystyki portu...

Leszek Krawczyk: Odprawiliśmy już przeszło 4000 pasażerów, biorąc pod uwagę sezon zimowy, w którym uruchomiliśmy Port, łączna ilość podróżnych oraz obserwowane tendencje nastrajają optymistycznie.

Pasazer.com: Dziękuję za rozmowę.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na obszerny wywiad z Leszkiem Krawczykiem, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany.gość_608a5 - Profil
gość_608a5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie