×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


China Eastern zamawiają A350


Linie China Eastern podpisały umowę zakupu na 20 samolotów airbus A350-900. Tym samym przewoźnik dołączył do grona klientów na ten model samolotów Airbusa. 


- Zamówienie najnowszych airbusów A350 XWB wprowadza współpracę China Eastern Airlines i Airbusa na nowy poziom. Wprowadzenie nowego typu samolotów odegra ważną rolę we wzmacnianiu naszych zdolności operacyjnych, rentowności i siły marki na trasach dalekodystansowych - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Liu Shaoyong, prezes China Eastern Airlines.

China Eastern Airlines to jeden z największych klientów Airbusa na świecie. Przewoźnik korzysta z floty prawie 300 maszyn europejskiego producenta z rodzin A320 i A330. 

Łącznie z tym zamówieniem liczba zakontraktowanych dostaw airbusów A350 wzrosła do 803. Samoloty zamówiło 43 klientów. Do tej pory Airbus dostarczył 20 A350XWB dla pięciu linii. Pierwsza dostawa miała miejsce na przełomie 2014 i 2015 r. dla Qatar Airways - Pasazer.com uczestniczył zarówno w oficjalnym przekazaniu samolotu w Tuluzie, jak i w ceremonii odbioru maszyny w Doszegość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie