12. urodziny Wizz Aira. Prezentacja A321ceo

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
17 maja 2016 19:52
Wizz Air świętuje dzisiaj (17.05) 12. urodziny swojego pierwszego lotu, który odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic.
Reklama

Linia została założona we wrześniu 2003 roku z ambitnym celem stworzenia niskokosztowego przewoźnika działającegow Europie Środkowo-Wschodniej. Dziś Wizz Air zaprezentował swój nowy samolot - airbusa A321ceo oraz nową stronę internetową (póki co w wersji mobilnej, a w najbliższych tygodniach również na inne urządzenia).

"Pantery" w drodze na przywitanie a321...
... i salut wodny.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku linia przewiozła do i z Warszawy ponad 12 milionów pasażerów. W ubiegłym tygodniu przewoźnik rozpoczął operacje szóstym samolotem w warszawskiej bazie.


Aktualnie Wizz Air zatrudnia w stolicy Polski ponad 200 członków załogi. W 2015 roku, węgierski przewoźnik przewiózł ponad 1,6 mln pasażerów na trasach warszawskiej siatki połączeń. Wraz z pięcioma nowymi kierunkami linia oferuje aktualnie z Lotniska Chopina w sumie 38 kierunków w 19 krajach.Kabina Airbusa A321ceo HA-LXA (pierwszy z dostarczonych przewoźnikowi większych airbusów) - we flocie przewoźnika od listopada 2015 roku.


Ambasadorki Wizz Aira

Na większą ilość miejsca mogą liczyć pasażerowie którzy zdecydują się wykupić miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych.Dla porównania, obecnie używane airbusy A320 mogą zabrać na pokład 180 osób, do obsługi wymagają 4 osoby personelu pokładowego i 2 pilotów. W przypadku A321ceo na pokład może wejść 230 osób przy czym potrzeba 1 osoby więcej do obsługi pasażerów oraz - podobnie jak w przypadku poprzednika - 2 pilotów.


Nowa kabina A321 jest jasna i przestronna, posiada 230 foteli. Jest utrzymana w nowej kolorystyce będącej połączeniem niebieskich obić foteli z różowymi obszyciami.


Fotele są wygodniejsze i mimo największej konfiguracji A321 posiadają więcej miejsca na nogi o czym przekonał się reporter Pasazer.com, który mierzy 185 cm.


Wizz Air złożył zamówienie na 140 maszyn typu A321, które mają zostać dostarczone do 2024 roku. Jak chwali się węgierski przewoźnik, zamówione maszyny są najbardziej ekonomicznymi samolotami, dostępnymi obecnie na rynku.

József Varadi, prezes linii Wizz Air wraz z ambasadorkami linii (pierwsza od lewej Angelika, polska stewerdessa)

- Przez ostatnie 12 lat Wizz Air zrewolucjonizował sektor podróży lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie łączymy 39 krajów oferując sieć destynacji od Europy po Bliski Wschód. W ubiegłym roku odświeżyliśmy nasze barwy i wprowadziliśmy do naszej floty pierwszą maszynę typu Airbus A321, najbardziej wydajny jednonawowy samolot na świecie. Mając w perspektywie kolejne dostawy nowych maszyn, pozostajemy w czołówce najmłodszych flot w Europie. Naszym celem jest stałe doskonalenie jakości naszych usług - powiedział József Varadi, prezes linii Wizz Air.

Wraz z prezesem Wizz Aira Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska.

- Dzisiaj idziemy krok dalej uruchamiając naszą nową stronę internetową. W odpowiedzi na oczekiwania naszych pasażerów, aby zakup biletów był szybszy i prostszy, wprowadzamy możliwość ekspresowej rezerwacji. To rewolucyjne rozwiązanie pozwala na dokonywanie rezerwacji niskokosztowych usług WIZZ za pomocą zaledwie trzech kliknięć i zajmuje 30 sekund. Stale rozwijamy naszą sieć połączeń w Europie i poza jej granicami. Zapraszamy na pokład naszych klientów oraz osoby, które jeszcze z nami nie podróżowały, aby mogły doświadczyć doskonałego serwisu zapewnianego przez naszą wspaniałą i pomocną załogę - dodał Varadi.


Tort z okazji 12 lat Wizz Aira w Polsce

fot. Jakub Bujnik
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama