×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Kwiecień na dużym plusie


W kwietniu z usług linii należących do International Airlines Group skorzystało 7,98 mln pasażerów. To o 16,5 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Dobrze rozwija się także ruch w klasach premium, który zwiększył się o 4,4 proc.

Z łącznej liczby wszystkich pasażerów najwięcej wybrało trasy europejskie - 4,313 mln. W tym segmencie odnotowano także największy przyrost, który wyniósł 25,9 proc. Szybko rozwijają się także połączenia do Ameryki Północnej (+15,2 proc., 880 tys.).  Do Azji Pacyficznej podróżowało z kolei o 14,6 proc. pasażerów więcej (180 tys.). Jednocyfrowy wzrost (6,8 proc.) odnotowano na rejsach krajowych (1,815 mln). 

Bez zmian w stosunku do kwietnia ub. roku pozostał ruch pasażerski na rejsach do Ameryki Łacińskiej i w rejon Karaibów (358 tys.). Spadek zanotowały z kolei połączenia bliskowschodnie, do Afryki i Południowej Azji (-3,1 proc., 434 tys.).

Średni współczynnik wypełnienia miejsc na pokładach samolotów linii należących do IAG wyniósł 78,6 proc. i był wyższy o 0,2 pkt proc. od ubiegłorocznego. Ponad 80 proc. zajętych miejsc było na trasach do Ameryki Północnej i Azji Pacyficznej. Najszybciej zapełnienie rosło jednak na rejsach krajowych (+2,2 pkt proc., 77,4 proc.). Spadek wykazały za to rejsy do Ameryki Łacińskiej i na Karaiby (-1,8 pkt proc., 78,3 proc.).

Oferowanie (ASK) wzrosło o 10,7 proc., a ruch (RPK) o 10,9 proc.gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie