×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: W kwietniu 4,4 proc. pasażerów więcej


Z usług linii Finnair skorzystało w minionym miesiącu 847,2 tys. pasażerów. To o 4,4 proc. więcej w stosunku do tego samego miesiąca w ubiegłym roku. Jednak nie bez wpływu na wyniki przewozowe linii pozostały ataki terrorystyczne w Brukseli.To one sprawiły, że ruch (RPK) w ujęciu globalnym zmniejszył się o 0,1 proc. Natomiast na samych trasach europejskich zmniejszył się on o 1,7 proc. Jednak ten segment wciąż pozostaje głównym generatorem potoków pasażerskich. Na tego typu połączeniach linia przewiozła 523,2 tys. osób (+1,7 proc.). 

Połączenie północnoatlantyckie wybrało 17,3 tys. podróżnych, o 26,4 proc. więcej niż przed rokiem. Niestety tutaj zanotowano także największy spadek wypełnienia samolotów (-7,4 pkt proc. do poziomu 74,4 proc.).

Nieco gorzej wypadły rejsy do Azji. Podróżowało na nich 124,5 tys. pasażerów (-3,8 proc.). 

Duży wzrost odnotowano za to w segmencie połączeń krajowych. Skorzystało z nich 182,2 tys. osób, o 18,5 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem.

Oferowanie (ASK) w ujęciu całościowym wyniosło 381,4 mln i było wyższe od ubiegłorocznego o 3,2 proc.

Dobrze rozwijają się usługi cargo. Linia przewiozła blisko 11,1 tys. ton frachtu lotniczego i poczty, to o 20,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Średnia zgodność wykonywanych operacji lotniczych z przewidzianym rozkładem wyniosła 94,3 proc.gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie