RegioJet: Autobusem z Pragi do Warszawy

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 maja 2016 07:58
Przewoźnik należący do czeskiego biura podróży Student Agency, otworzy 1 lipca br. autokarowe połączenie z Pragi do Warszawy. Kursy będą wykonywane trzy razy w tygodniu.
Reklama

Wyjazdy z czeskiej stolicy przewidziano w każdą środę, piątek i niedzielę na godz. 10:00. Do Warszawy autokar dotrze o godz. 20:05. W drogę powrotną kursy rozpoczną się o 9:15 we wtorki, czwartki i soboty. Do Pragi dotrą z kolei o godz. 19:20. Na trasie przewidziano przystanki w Łodzi i Wrocławiu po stronie polskiej oraz w Náchodzie i Hradec Králové w Czechach.

RegioJet jest przewoźnikiem znanym głównie z przewozów autokarowych u naszych południowych sąsiadów. Linia oferuje kilkanaście tras międzynarodowych i krajowych w Czechach i na Słowacji. Na połączeniach do Niemiec współpracuje z Deutsche Bahn.

Prócz tego obsługuje także kilka tras kolejowych. Jego składami można pojechać z Pragi i Ostrawy do Koszyc a także z Bratysławy do Koszyc i Komárna. Są także plany uruchomienia połączenia między stolicami Czech i Słowacji.

Jak twierdzi portal transport-publiczny.pl linia chciała już wejść do Polski w 2014 roku. Wtedy niestety się to nie udało.

fot. (okładka): Bratislavska Zupa (flickr.com, CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama