×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 3,1 proc. wzrost w kwietniu


W kwietniu br. z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 183 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 3,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.Liczba pasażerów według miesięcy
Średnie wypełnienie samolotów przekraczało 90 proc. 

Na kierunkach międzynarodowych tanie linie odnotowały wzrost o blisko 7 proc. i przewiozły łącznie ponad 113 tys. pasażerów, czyli o 6,8 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.

Ogromną popularnością z Wrocławia cieszyły się kierunki na południe Europy. W kwietniu 2016 najwięcej pasażerów przybyło na trasach na Kretę (Chania, +27,3 proc.), do Mediolanu (+16,5 proc.), Rzymu (+15,4 proc.) i Malagi (+14,8 proc.). 

- W przypadku aż 6 połączeń południowych samoloty wypełnione były w ponad 90%. Rekordowy wynik pod tym względem osiągnęły linie Ryanair na trasie na Teneryfę, prawie 96%. Podróżni chętnie wybierają też Paryż. Świadczą o tym wypełnienia osiągające również ponad 90%. Poza kierunkami południowymi Paryż to jedno z ulubionych miejsc na krótkie wyjazdy – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. 

Podróżni z wrocławskiego lotniska mają do wyboru w sumie 9 kierunków południowych, w tym cztery hiszpańskie, trzy włoskie oraz dwie wyspy na Morzu Śródziemnym (Malta i Kreta). Nowością sezonu letniego 2016 są Teneryfa (pozostała w rozkładzie po zimie) oraz Wenecja-Treviso (rusza 1 czerwca br.) – obie trasy będą realizowane przez Ryanair. Dodatkowo irlandzki przewoźnik ogłosił, że od najbliższego sezonu zimowego uruchamia połączenie do Madrytu.

Spośród kierunków na Wyspy Brytyjskie zdecydowanie najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Londynu. Podróżni mają do wyboru Londyn Stansted (Ryanair, tygodniowo 12 rejsów na tej trasie) i Londyn Luton (Wizz Air, tygodniowo 7 rejsów na tej trasie).  W kwietniu 2016 z połączeń do Londynu skorzystało łącznie ponad 28 tys. pasażerów. Wizz Air odnotował wzrost o 35,1 proc., a Ryanair o 10,4 proc. Warto zauważyć, że na tych trasach przewoźnicy znacznie zwiększyli liczbę rejsów w porównaniu z ofertą z ubiegłego roku. 

Jeśli chodzi o inne połączenia do Wielkiej Brytanii i Irlandii, to w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Shannon (+16,1 proc.) i Glasgow (+13,7 proc.). Pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru w sumie 11 połączeń. Nowością sezonu letniego 2016 jest Birmingham (Wizz Air), a od sezonu zimowego wejdą trzy dodatkowe połączenia Ryanaira – Newcastle, Manchester i Belfast.

Spośród innych niskokosztowych połączeń na północ Europy najwięcej pasażerów przybyło na trasach do Dortmundu - 12,3 proc., Wizz Air oraz Oslo Rygge - 4,0 proc., Ryanair.

Z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało w kwietniu 2016 blisko 29 tys. pasażerów. Najwięcej pasażerów przybyło na trasie do Düsseldorfu (+25,2 proc.), obsługiwanej przez linie Germanwings/Lufthansa. Rozwija się także połączenie do Frankfurtu, czwartego pod względem wielkości hubu w Europie. Wybrało je o 5,9 proc. pasażerów więcej niż w ubiegłym roku. 

Z połączeń krajowych skorzystało łącznie ponad 40 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 10,6 proc. w porównaniu z kwietniem 2015. Zwraca uwagę wynik linii PLL LOT, które na trasie z Wrocławia na główne lotnisko Warszawy przewiozły o 20,5 proc. podróżnych więcej.

 
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie