Problemy operacyjne LOT-u

Marek Stus - Profil Marek Stus
04 maja 2016 12:20
61 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT notują w ostatnich dniach problemy operacyjne z realizacją wszystkich zaplanowanych rejsów rozkładowych.
Reklama

Źródłem komplikacji jest chwilowy brak wystarczającej liczby samolotów potrzebnych do obsłużenia napiętej, letniej siatki połączeń.

Z naszych informacji wynika, że aż 7 maszyn należących do polskiego przewoźnika nie wykonuje obecnie lotów. Z operacji wyłączone są dziś 2 samoloty bombardier Q-400, 4 embraery E170 oraz boeing B737-400. Powodem takiej sytuacji są zaplanowane przeglądy niektórych maszyn oraz niespodziewane awarie innych. Ponadto boeing B737-400 o rejestracji SP-LLG przechodzi aktualnie proces modernizacji kabiny, o którym pisaliśmy wczoraj. Do służby powróci dopiero w czerwcu.


Mimo że trudności mają charakter przejściowy nie pozostają bez wpływu na bieżącą działalność operacyjną LOT-u. Wczoraj (3.05) przewoźnik był zmuszony odwołać wieczorne rejsy z Warszawy do Kopenhagi, Paryża, Poznania i Zurychu. Dziś od rana nie odbyły się m.in. loty do Lublany, Luksemburga, St. Petersburga i Tallina. Sporo opóźnione są m.in. rejsy z Amsterdamu i Pragi.

W godzinach popołudniowych możliwe jest wystąpienie dalszych nieregularności.

Zapytany przez nas o bieżącą sytuację operacyjną polski przewoźnik nie widzi żadnego problemu. - Sezon letni w związku z większą liczbą połączeń wiąże się z większym wykorzystaniem naszych samolotów, ale dokładamy wszelkich starań by poziom regularności naszej siatki połączeń utrzymany był na tym samym, wysokim poziomie 99% - twierdzi Biuro Prasowe PLL LOT.

Mimo, że – tak jak w każdej linii lotniczej zdarzają się sporadyczne opóźnienia czy odwołania rejsów – udaje nam się to osiągnąć. W ciągu minionego miesiąca regularność naszych połączeń wyniosła około 99%, a więc 99% naszych rejsów odbyło się zgodnie z rozkładem. Jest to o wiele powyżej średniej europejskiej, która wynosi 91%. Również pod względem punktualności LOT jest w europejskiej czołówce. W kwietniu zajęliśmy 10 miejsce w rankingu FlightStats wśród 26 notowanych linii lotniczych - dodaje przewoźnik.

Pomimo naszej prośby linie nie odniosły się jednak do fali odwołań rejsów w ostatnich dniach i ich przyczyn.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-08-22 18:28   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Tak oto nowy prezes którego od początku uważałem za niekompetentnego pokazuje że zysk firmy jest ważniejszy niż człowiek w firmie.zobacz link
lysypiotr76 2016-08-22 18:24   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
LOT ma problemy operacyjne , brak samolotów a do tego jeszcze kombinuje z etatami dla załóg. Wszystko po to żeby obniżyć koszty i wykazać zyski. zobacz link
gość_736e9 2016-05-10 20:37   
gość_736e9 - Profil gość_736e9
A teraz proszę o konkrety? Kiedy będzie zamówienie na nowe samoloty oraz sensowna strategia? Obecne zakładały zawsze wzrost floty bez uwzględnienia finansowania. Teraz liczę na taką strategię, którą będzie można zrealizować.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama