×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Problemy operacyjne LOT-u


Polskie Linie Lotnicze LOT notują w ostatnich dniach problemy operacyjne z realizacją wszystkich zaplanowanych rejsów rozkładowych.Źródłem komplikacji jest chwilowy brak wystarczającej liczby samolotów potrzebnych do obsłużenia napiętej, letniej siatki połączeń. 

Z naszych informacji wynika, że aż 7 maszyn należących do polskiego przewoźnika nie wykonuje obecnie lotów. Z operacji wyłączone są dziś 2 samoloty bombardier Q-400, 4 embraery E170 oraz boeing B737-400. Powodem takiej sytuacji są zaplanowane przeglądy niektórych maszyn oraz niespodziewane awarie innych. Ponadto boeing B737-400 o rejestracji SP-LLG przechodzi aktualnie proces modernizacji kabiny, o którym pisaliśmy wczoraj. Do służby powróci dopiero w czerwcu. 


Mimo że trudności mają charakter przejściowy nie pozostają bez wpływu na bieżącą działalność operacyjną LOT-u. Wczoraj (3.05) przewoźnik był zmuszony odwołać wieczorne rejsy z Warszawy do Kopenhagi, Paryża, Poznania i Zurychu. Dziś od rana nie odbyły się m.in. loty do Lublany, Luksemburga, St. Petersburga i Tallina. Sporo opóźnione są m.in. rejsy z Amsterdamu i Pragi. 

W godzinach popołudniowych możliwe jest wystąpienie dalszych nieregularności. 

Zapytany przez nas o bieżącą sytuację operacyjną polski przewoźnik nie widzi żadnego problemu. - Sezon letni w związku z większą liczbą połączeń wiąże się z większym wykorzystaniem naszych samolotów, ale dokładamy wszelkich starań by poziom regularności naszej siatki połączeń utrzymany był na tym samym, wysokim poziomie 99% - twierdzi Biuro Prasowe PLL LOT. 

Mimo, że – tak jak w każdej linii lotniczej zdarzają się sporadyczne opóźnienia czy odwołania rejsów – udaje nam się to osiągnąć. W ciągu minionego miesiąca regularność naszych połączeń wyniosła około 99%, a więc 99% naszych rejsów odbyło się zgodnie z rozkładem. Jest to o wiele powyżej średniej europejskiej, która wynosi 91%. Również pod względem punktualności LOT jest w europejskiej czołówce. W kwietniu zajęliśmy 10 miejsce w rankingu FlightStats wśród 26 notowanych linii lotniczych - dodaje przewoźnik. 

Pomimo naszej prośby linie nie odniosły się jednak do fali odwołań rejsów w ostatnich dniach i ich przyczyn. 
  

gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie