×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA: Z Gdańska polecimy do Iwano-Frankiwska


Linie lotnicze Ukraine International Airlines uruchomią w czerwcu całoroczne połączenie z Gdańska do Stanisławowa (Iwano-Frankiwska).  Naszą wcześniejszą informację potwierdzili przedstawiciele UIA oraz portu lotniczego w Gdańsku.Loty z Gdańska na Ukrainę wystartują 25 czerwca 2016 roku. Rejsy będą wykonywane boeingiem B737 dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz soboty. Uruchomienie nowych połączeń między Polską a Ukrainą jest możliwe, bo od połowy marca zniesione zostały ograniczenia dotyczące liczby rejsów tygodniowo. W zeszłym tygodniu przewoźnik zapowiedział uruchomienie rejsów z Warszawy do Winnicy
Samolot będzie startował z Iwano-Frankiwska o godzinie 21:55, w Gdańsku wyląduje o godzinie 22:30. Rejs powrotny został zaplanowany na godzinę 23:30, na Ukrainie spodziewany jest o godzinie 2:00 lokalnego czasu.


Połączenie pojawi się w systemie rezerwacyjnym przewoźnika najpóźniej w czwartek (5.05).

Uważamy, że oferta lotów między Ukrainą a Polską jest niewystarczająca na tle innych krajów sąsiednich. Dlatego rozważamy uruchomienie rejsów między jednym z portów lotniczych w zachodniej Ukrainie do Poznania lub Gdańska. Decyzję podejmiemy do końca tego miesiąca - powiedział nam miesiąc temu na konferencji prasowej w Warszawie Andrii Pavlenko, dyrektor ds. sprzedaży na Europę i Amerykę Północną w Ukraine International Airlines. 

Poznań przegrał wyścig o nowe połączenie na Ukraine, przewoźnik zdecydował, że połączenie do Stanisławowa zostanie uruchomione z Pomorza. UIA nie planuje obecnie uruchamiania kolejnych tras z Polski na Ukrainę.

UIA liczy zarówno na ruch etniczny, migrantów zarobkowych, jak i biznes. Nie bez znaczenia są też pasażerowie tranzytowi - w tej chwili niemal połowa wszystkich Polaków podróżujących tą linią kontynuuje podróż przez Kijów.  
Krzysztof Kołodziej, dyrektor sprzedaży UIA w Polsce podkreślił, że Iwano-Frankiwsk to ładne i tanie miasto, które może przyciągać Polaków m.in. ze względów sentymentalnych i turystycznych. 

Iwano-Frankiwsk to miasto z ok. 220 tys. mieszkańców, położone w południowo-zachodniej części kraju. Dawna nazwa miasta to Stanisławów. Od powstania w XVII w. do II wojny światowej należało do Polski lub do zaboru austriackiego. Po 1945 r. znalazło się w granicach Ukraińskiej SSR.gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie