UIA: Z Gdańska polecimy do Iwano-Frankiwska

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
04 maja 2016 09:49
31 komentarzy
Linie lotnicze Ukraine International Airlines uruchomią w czerwcu całoroczne połączenie z Gdańska do Stanisławowa (Iwano-Frankiwska).  Naszą wcześniejszą informację potwierdzili przedstawiciele UIA oraz portu lotniczego w Gdańsku.
Reklama

Loty z Gdańska na Ukrainę wystartują 25 czerwca 2016 roku. Rejsy będą wykonywane boeingiem B737 dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz soboty. Uruchomienie nowych połączeń między Polską a Ukrainą jest możliwe, bo od połowy marca zniesione zostały ograniczenia dotyczące liczby rejsów tygodniowo. W zeszłym tygodniu przewoźnik zapowiedział uruchomienie rejsów z Warszawy do Winnicy.
Samolot będzie startował z Iwano-Frankiwska o godzinie 21:55, w Gdańsku wyląduje o godzinie 22:30. Rejs powrotny został zaplanowany na godzinę 23:30, na Ukrainie spodziewany jest o godzinie 2:00 lokalnego czasu.


Połączenie pojawi się w systemie rezerwacyjnym przewoźnika najpóźniej w czwartek (5.05).

- Uważamy, że oferta lotów między Ukrainą a Polską jest niewystarczająca na tle innych krajów sąsiednich. Dlatego rozważamy uruchomienie rejsów między jednym z portów lotniczych w zachodniej Ukrainie do Poznania lub Gdańska. Decyzję podejmiemy do końca tego miesiąca - powiedział nam miesiąc temu na konferencji prasowej w Warszawie Andrii Pavlenko, dyrektor ds. sprzedaży na Europę i Amerykę Północną w Ukraine International Airlines.

Poznań przegrał wyścig o nowe połączenie na Ukraine, przewoźnik zdecydował, że połączenie do Stanisławowa zostanie uruchomione z Pomorza. UIA nie planuje obecnie uruchamiania kolejnych tras z Polski na Ukrainę.

UIA liczy zarówno na ruch etniczny, migrantów zarobkowych, jak i biznes. Nie bez znaczenia są też pasażerowie tranzytowi - w tej chwili niemal połowa wszystkich Polaków podróżujących tą linią kontynuuje podróż przez Kijów.
Krzysztof Kołodziej, dyrektor sprzedaży UIA w Polsce podkreślił, że Iwano-Frankiwsk to ładne i tanie miasto, które może przyciągać Polaków m.in. ze względów sentymentalnych i turystycznych.

Iwano-Frankiwsk to miasto z ok. 220 tys. mieszkańców, położone w południowo-zachodniej części kraju. Dawna nazwa miasta to Stanisławów. Od powstania w XVII w. do II wojny światowej należało do Polski lub do zaboru austriackiego. Po 1945 r. znalazło się w granicach Ukraińskiej SSR.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5ddb5 2016-05-09 10:35   
gość_5ddb5 - Profil gość_5ddb5
No i dobrze. Mam małą firme, zainwestowaliśmy w karte diners clubu dla naszych kierowców, a teraz chyba weźmiemy dodatkowo tę lotniczą dla handlowców. To jest bardzo wygodne do rozliczeń bo mamy 59 dni na spłatę.
bosmanlechu 2016-05-06 12:27   
bosmanlechu - Profil bosmanlechu
A tu jeszcze taki news z Gdańska: Nawet 50 tysięcy Ukraińców przyjedzie w tym roku na Pomorze. "Szukamy miejsca gdzie żyje się lepiej"

zobacz link
mietek 2016-05-05 15:00   
mietek - Profil mietek
Ja się zastanawiam po co ten gość podaje argument, że większość pasażerów z Polski leci dalej, skoro ze Stanisławowa nie da się bardzo polecieć dalej nigdzie???
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama