Wspólne trasy z Deltą na rocznicę

17 grudnia 2008 21:08
Reklama
Air France i Delta Air Lines ogłosiły start dwóch dodatkowych tras non-stop między Francją a Stanami Zjednoczonymi.

Pierwszym z nich jest połączenie non-stop między międzynarodowym portem lotniczym Paryż – Charles de Gaulle (CDG) a międzynarodowym portem lotniczym w Pittsburgu. Drugim zaś jest trasa łącząca międzynarodowy port lotniczy Paryż – CDG z międzynarodowym portem lotniczym Raleigh-Durham. Nowe połączenia uzupełniają obecną ofertę tras Delty i Air France i stanowią część umowy joint venture między obiema liniami, oferując klientom lepszy wybór i możliwość bardziej elastycznego planowania podróży do Stanów Zjednoczonych i dalej.

Nowe trasy będą obsługiwane od czerwca 2009 roku. Loty na zasadzie codeshare odbywały się będą samolotem Boeing 757-200, który może pomieścić do 174 pasażerów – 16 w klasie Delta BusinessElite i 158 w klasie ekonomicznej. Oba połączenia będą realizowane codziennie przez amerykańskiego partnera.

- Ponieważ odnotowaliśmy bardzo silny popyt na loty non-stop Delty i Air France z Francji do Stanów Zjednoczonych, zdecydowaliśmy się wyjść mu w zdecydowany sposób naprzeciw, zwiększając zdolności przewozowe na rynku francuskim poprzez wprowadzenie nowych tras do Pittsburgha i Raleigh we współpracy z naszym partnerem joint venture – linią Air France - stwierdził Frank Jahangir, wiceprezes ds. Sprzedaży i Rynków EMEA w Delta Air Lines. - Francja to dla Delty bardzo ważny rynek, a uruchomienie nowych tras stanowi znakomite ukoronowanie pomyślnego pierwszego roku współpracy Delty i Air France w ramach joint venture, dzięki której nasi klienci mają do dyspozycji więcej opcji przy planowaniu trasy podróży, lepsze i wzajemnie uzupełniające się rozkłady lotów, sprawniejsze loty łączone przez huby obu linii oraz więcej możliwości zbierania i wymieniania na nagrody mil gromadzonych w ramach programów lojalnościowych - dodał Jahangir.

Pierwsza faza umowy joint venture została wprowadzona w życie w kwietniu br. jednocześnie z porozumieniem o "otwartym niebie" między Unią Europejską a USA. Do natychmiastowych korzyści z joint venture należą poszerzenie oferty tras między Stanami Zjednoczonymi a Francją dzięki wprowadzeniu lotu non-stop między Salt Lake City a Paryżem-CDG w czerwcu, Nowym Jorkiem-JFK a Lyonem w lipcu oraz zwiększeniu liczby połączeń między Atlantą i Paryżem-CDG.

Dzięki możliwości skorzystania z przysługujących Air France okienek czasowych startu i lądowania umowa zapewniła Delcie lepszy dostęp do rynku Londyn-Heathrow, gdzie we współpracy z Air France Delta rozpoczęła obsługę tras do Nowego Jorku-JFK i Atlanty. Ponadto, od 31 marca br. Air France rozpoczęły swoje pierwsze loty transatlantyckie z Londynu-Heathrow.

David Bishko, dyrektor zarządzający ds. Sojuszy w Delta Air Lines, stwierdził: - Delta i Air France to doskonała kombinacja, ponieważ obie linie należą do największych przewoźników transatlantyckich, a ich rozkłady lotów się wzajemnie uzupełniają. Pierwszy rok funkcjonowania joint venture był niezwykle ciekawy. Razem obie linie oferują ponad 80 codziennych lotów między Stanami Zjednoczonymi a Europą. Dodatkowo, przesiadając się w jednym z hubów Delty w USA pasażerowie mogą dotrzeć do prawie 240 innych miast, a huby Air France oferują połączenia do kolejnych 130 portów lotniczych. Takie dobrze skoordynowane przesiadki gwarantują naszym klientom szeroki wybór i swobodę planowania podróży.

- Joint venture między Deltą a Air France umożliwia obu liniom zachowanie pozycji wśród najmocniejszych graczy na tym jednym z najbardziej wymagających rynków na świecie. Będziemy nadal kształtować naszą strategię rynkową w taki sposób, aby nieustannie uatrakcyjniać ofertę i zapewniać najlepsze usługi transportu lotniczego między Europą i Stanami Zjednoczonymi - oświadczył z kolei Patrick Bianquis, wiceprezes ds. Sojuszy w Air France.

W tym tygodniu po uzyskaniu zgody amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości (DOJ) doszło do ostatecznego sfinalizowania połączenia Delty i Northwest.

Już wcześniej w tym roku przewoźnicy należący do SkyTeam – Air France, Alitalia, Czeskie Linie Lotnicze CSA, Delta, Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM i Northwest – uzyskali od amerykańskiego Departamentu Transportu (DOT) wyłączenie spod rygoru antymonopolowego w zakresie sześciostronnej działalności sojuszu na rynkach transatlantyckich. Wyłączenie umożliwi Air France, KLM i nowej Delcie zawarcie trójstronnego porozumienia joint venture, które z czasem ma doprowadzić do zintegrowania ich działalności w zakresie lotów przez Atlantyk.

Marcin Jędrzejczak

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy