×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rusza modernizacja lotowskich boeingów B737


LOT rozpoczął retrofit pierwszego wiekowego boeinga B737-400 o rejestracji SP-LLG. Prace remontowe potrwają do końca czerwca. Docelowo wszystkie starsze boeingi zostaną zmodernizowane.LOT posiada na stanie łącznie trzy boeingi B737-400 (SP-LLE, SP-LLF oraz SP-LLG), których średni wiek przekracza 19 lat. Leasingodawcą maszyn B737 dla PLL LOT jest amerykańska firma AWAS Leasing. 

Ze względu na trudną sytuację finansową narodowy przewoźnik nie planuje na razie inwestycji w nowe samoloty. Zamiast tego linia zdecydowała się na odnowienie kabiny wiekowych boeingów B737 i tym samym pozostawienie ich we flocie na najbliższe kilka lat. Pomysł retrofitu maszyn nie należy bynajmniej do najświeższych, bo LOT już w 2014 r. planował modernizację tych samolotów.

Zmodernizowane samoloty zostaną wyposażone w nowoczesne, wyprofilowane fotele z szerokimi zagłówkami i oświetlenie diodami elektroluminescencyjnymi z programami umożliwiającymi dostosowanie jasności i barwy światła w kabinie do odpowiedniej pory doby. Pasażerowie, niezależnie od klasy, w jakiej podróżują, będą mieli do dyspozycji indywidualne gniazda elektryczne.We wszystkich 737-400 wymieniona zostanie elektronika, w tym system odtwarzania zapowiedzi pokładowych i oznaczeń wyjścia ewakuacyjnego. Odnowione zostaną również schowki na bagaże oraz toalety. W przedniej kuchni samolotu, przeznaczonej dla pasażerów klasy biznes pojawi się ekspres ciśnieniowy. Wykończenie wnętrza kabiny i toalet wzorowane jest na wnętrzu Boeinga 787 Dreamliner.

Pierwszym samolotem z odświeżoną kabiną będzie maszyna o numerach rejestracyjnych SP-LLG. Remont połączony z przeglądem typu D jest wykonywany w hangarze należącym do LOT AMS. Boeing powróci do floty w czerwcu. Do końca roku LOT planuje przeprowadzić remont kolejnych B737. 

– Boeing 737 to najpopularniejszy samolot na świecie, który uznanie zdobył przede wszystkim dzięki swojej niezawodności i najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa. Samoloty 737-400 nadal służą w wielu liniach w Europie i na świecie, także u nas. Postanowiliśmy skorzystać z najnowocześniejszych na rynku rozwiązań i wprowadzić na ich pokłady unikatowe rozwiązania podnoszące komfort podróży. Dzięki temu Boeingi 737 dołączą do grona najwygodniejszych samolotów we flocie LOT – powiedział Krzysztof Moczulski, dyrektor Działu Produktu LOT.
gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie