×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Modlin chce odszkodowania za fałszywy alarm


Czwartkowa (28.04) ewakuacja terminala lotniska w Modlinie wywołana fałszywy alarmem bombowym spowodowała jedno przekierowanie i 14 opóźnień. Port lotniczy będzie walczył o odszkodowanie od sprawcy alarmu.W czwartek (28.04) o godz. 17 lotnisko otrzymało informację z powiatowej komendy policji w Nowym Dworze Mazowieckim o zagrożeniu bezpieczeństwa pasażerów. Służby lotniskowe, zgodnie z procedurami, przystąpiły do ewakuacji całego terminala i parkingu, a następnie podjęły czynności sprawdzające. 

Wszystkie działania przebiegły sprawnie. O godz. 20:25 alarm został odwołany i praca lotniska powoli zaczęła wracać do normy. W wyniku alarmu jeden samolot z Paryż-Beauvais przekierowany został na Lotnisko Chopina w Warszawie, a czternaście odlatujących, wystartowało z co najmniej dwugodzinnym opóźnieniem.

To już trzecia sytuacja w ciągu ostatnich 2 miesięcy, gdy w wyniku fałszywego alarmu bombowego praca lotniska zostaje na kilka godzin poważnie zakłócona.

- Bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze dlatego każdą informację o zagrożeniu traktujemy z największą powagą - mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska. - Na pewno będziemy domagać się nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale przede wszystkim surowego ukarania autorów fałszywych informacji, które wywołały alarmy. Zrobimy wszystko, aby wykorzenić tego typu "żarty" w przyszłości

W podobnej sytuacji o odszkodowanie walczy też Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie