Darmowy kiss&fly w Balicach

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 kwietnia 2016 11:21
5 komentarzy
W najbliższą niedzielę (1.05) rozpoczną się testy nowego systemu parkingowego na krakowskim lotnisku. Początkowo nowy system będzie działał bez dodatkowych opłat. Nowe stawki za postój w zatoce kiss&fly wejdą w życie 7 maja.
Reklama

Od niedzieli przy wjeździe na lotnisko będę działały bramki. Kierowcy będą pobierać przy nich bilety, jednak przez pierwszy tydzień nie będą naliczane nowe opłaty - korzystanie z kiss&fly będzie bezpłatne, opłata za parking wielopoziomowy pozostanie bez zmian. Na terenie zatoki kiss&fly oraz parkingu wielopoziomowego będzie obowiązywał ten sam bilet parkingowy.

Nowością będą bramki ustawione przy wjeździe od strony Kryspinowa oraz DW 774. Kierowcy wjeżdżający na teren lotniska będą pobierać w nich bilety parkingowe. Przez pierwszy tydzień po zakończeniu parkowania w kiss&fly kierowcy wyjadą bez konieczności uiszczania nowych opłat, wystarczy zeskanować bilet przy bramkach wyjazdowych.

Jeśli kierowca będzie korzystał z parkingu wielopoziomowego zapłaci za postój według dotychczasowych stawek na podstawie biletu pobranego przy wjeździe na układ komunikacyjny. Od 7 maja postój w zatoce kiss&fly przed terminalem do 10 minut będzie darmowy. Po przekroczeniu tego czasu opłata wyniesie 6 zł za każde rozpoczęte 10 minut.

- Osoby, które planują dłuższy postój powinny zajmować miejsca na parkingu wielopoziomowym. Zatoka kiss&fly przeznaczona jest dla tych, które podwożą lub odbierają pasażerów i zatrzymują się tylko na kilka minut - mówi Radosław Włoszek, p.o. Prezesa Zarządu Kraków Airport - Nowe rozwiązanie zapewni pasażerom większy komfort korzystania z zatoki kiss&fly i poprawi płynność ruchu w obrębie wewnętrznego układu komunikacyjnego na terenie krakowskiego lotniska.

Zasady postoju na parkingu wielopoziomowym nie zmieniają się. Bilet pobrany przy wjeździe na teren lotniska obowiązuje także na parkingu wielopoziomowym. Wystarczy dodatkowo zeskanować go przy wjeździe na parking (od tego momentu naliczana będzie opłata za parkowanie w tym miejscu). Opłaty za parkowanie będzie można regulować w ośmiu automatach, zlokalizowanych przy wyjściach z klatek schodowych na parkingu, przy przejściu z parkingu na kładkę pomiędzy stacją kolei i terminalem, obok Biura Obsługi Klienta parkingu i przy zatoce kiss&fly na wysokości wejścia do hali przylotów.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lmajchrowski 2016-04-30 01:55   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Zrobic fajny konkurs i wybrac najlepszy slogan. Starajmy sie jednak pozostac Polakami a takie kiss&fly zostawmy do rozmowy na FB dla dziecakow.
gość_ea255 2016-04-29 19:52   
gość_ea255 - Profil gość_ea255
Dobrze by ktoś tego dosłownie nie zrozumiał, pocałuje auto i poleci na tydzień. Po tygodniu za ten parking (6 zł za 10 min) zapłaci zaledwie ponad 6 tys. zł ;)
gość_96877 2016-04-29 16:49   
gość_96877 - Profil gość_96877
Zgadzam się z przedmówcami. Proponuję polską nazwę "cmok i spadaj"
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama