×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Darmowy kiss&fly w Balicach


W najbliższą niedzielę (1.05) rozpoczną się testy nowego systemu parkingowego na krakowskim lotnisku. Początkowo nowy system będzie działał bez dodatkowych opłat. Nowe stawki za postój w zatoce kiss&fly wejdą w życie 7 maja.Od niedzieli przy wjeździe na lotnisko będę działały bramki. Kierowcy będą pobierać przy nich bilety, jednak przez pierwszy tydzień nie będą naliczane nowe opłaty - korzystanie z kiss&fly będzie bezpłatne, opłata za parking wielopoziomowy pozostanie bez zmian. Na terenie zatoki kiss&fly oraz parkingu wielopoziomowego będzie obowiązywał ten sam bilet parkingowy. 

Nowością będą bramki ustawione przy wjeździe od strony Kryspinowa oraz DW 774. Kierowcy wjeżdżający na teren lotniska będą pobierać w nich bilety parkingowe. Przez pierwszy tydzień po zakończeniu parkowania w kiss&fly kierowcy wyjadą bez konieczności uiszczania nowych opłat, wystarczy zeskanować bilet przy bramkach wyjazdowych. 

Jeśli kierowca będzie korzystał z parkingu wielopoziomowego zapłaci za postój według dotychczasowych stawek na podstawie biletu pobranego przy wjeździe na układ komunikacyjny. Od 7 maja postój w zatoce kiss&fly przed terminalem do 10 minut będzie darmowy. Po przekroczeniu tego czasu opłata wyniesie 6 zł za każde rozpoczęte 10 minut. 

- Osoby, które planują dłuższy postój powinny zajmować miejsca na parkingu wielopoziomowym. Zatoka kiss&fly przeznaczona jest dla tych, które podwożą lub odbierają pasażerów i zatrzymują się tylko na kilka minut - mówi Radosław Włoszek, p.o. Prezesa Zarządu Kraków Airport - Nowe rozwiązanie zapewni pasażerom większy komfort korzystania z zatoki kiss&fly i poprawi płynność ruchu w obrębie wewnętrznego układu komunikacyjnego na terenie krakowskiego lotniska. 

Zasady postoju na parkingu wielopoziomowym nie zmieniają się. Bilet pobrany przy wjeździe na teren lotniska obowiązuje także na parkingu wielopoziomowym. Wystarczy dodatkowo zeskanować go przy wjeździe na parking (od tego momentu naliczana będzie opłata za parkowanie w tym miejscu). Opłaty za parkowanie będzie można regulować w ośmiu automatach, zlokalizowanych przy wyjściach z klatek schodowych na parkingu, przy przejściu z parkingu na kładkę pomiędzy stacją kolei i terminalem, obok Biura Obsługi Klienta parkingu i przy zatoce kiss&fly na wysokości wejścia do hali przylotów.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie