×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Katowicach wróci darmowy parking


Od nowego roku przy terminalu lotniska w Katowicach będzie można znów parkować za darmo. Jak donosi lokalny portal Naszemiasto.pl, na bezpłatnym parkingu Kiss & Fly będzie się można zatrzymać na maksymalnie 5 lub 7 minut.Od 2013 r. w Katowicach nie można zaparkować samochodu za darmo nawet na chwilę. To jedyne lotnisko, które aż tak rygorystycznie podchodzi do kwestii opłat parkingowych. Wcześniej, podobnie jak w innych portach lotniczych, pod terminal w Katowicach można było podjechać na kilka minut bez opłat. 

Pasażerowie bardzo skarżyli się na takie rozwiązane, a wiele osób - jak donoszą lokalne media - wysadza rodzinę lub znajomych tuż przed bramkami na parking, co z kolei powoduje spory chaos. Dlatego lotnisko zamierza przywrócić strefę darmowego, krótkoterminowego postoju.

- Czynimy starania, aby została uruchomiona najpóźniej od 1 stycznia 2017 r. Powiększamy wjazd na lotnisko, zmieniamy system informatyczny - powiedział portalowi Zabrze.Naszemiasto.pl Artur Tomasik, prezes lotniska w Katowicach.

Na razie nie wiadomo, na jak długo będzie można pozostawić samochód bez opłaty. Prawdopodobnie będzie to do 5 lub do 7 minut. 

Polskie lotniska pod względem wysokości opłat za parking opisaliśmy w Raporcie Pasazer.com. Katowice, mimo braku parkingu Kiss & Fly, wypadły dość korzystnie, głównie dzięki tanim parkingom długoterminowym.gość_527e5 - Profil
gość_527e5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie