×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zarabia w I kwartale, ale nieco mniej


Amerykański koncert Boeinga zarobił w I kwartale 1,22 mld dolarów netto. To o 9 proc. mniej niż w tym samym okresie 2015 r. Przychody firmy wzrosły za to o 2 proc. do 22,63 mld dolarów.Zysk operacyjny koncernu wyniósł 1,79 mld dolarów, co stanowiło spadek aż o 11 proc. Pogorszyła się również marża operacyjna - spadła z 9,1 do 7,9 proc. Głównym powodem spadków były wysokie koszty związane z programem wojskowego tankowca KC-46, a także z programem B747. 

- Wzrost dostaw samolotów wojskowych w porównaniu do zeszłego roku i ciągłe dobre wyniki operacyjne trwających programów napędziły wzrost przychodów i dobry cash flow Boeinga w I kwartale. Jesteśmy zadowoleni z wyników i nasze prognozy na cały rok są nadal pozytywne. Robimy niezbędne inwestycje w program tankowca, by sprostać oczekiwaniom naszych klientów, dostarczyć pierwsze samoloty zgodnie z harmonogramem i przenieść program do fazy zwykłej produkcji - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Dennis Muilenburg, prezes Boeinga.

W segmencie samolotów pasażerskich Boeing odnotował 14,4 mld dolarów przychodów, co stanowiło spadek o 6 proc. Zysk operacyjny segmentu wyniósł 1,03 mld dolarów, co stanowiło spadek aż o 36 proc. W części spadek wynikał z dodatkowych 162 mln dolarów brutto kosztów związanych z programem KC-46 (rozwijanym na bazie cywilnego boeinga 767). Boeing więcej wydał też na badania i rozwój, a o 70 mln dolarów brutto wzrosły opłaty na program B747. 

W I kwartale Boeing dostarczył 176 samoloty pasażerskie (o 8 mniej niż rok temu) i zebrał 121 nowe zamówienia. Na dostawę oczekuje ponad 5,7 tys. maszyn wartych łącznie 424 mld dolarów. 

Boeing niezmiennie prognozuje, że w całym roku wypracuje 93-95 mld dolarów przychodów, a zysk z działalności podstawowej na akcję wyniesie 8,15-8,35 dolara. Koncern zamierza zrealizować 740-745 dostaw samolotów pasażerskich i wypracować w tym segmencie 64-65 mld dolarów przychodu przy marży operacyjnej wynoszącej ok. 9 proc. Spółka wyda 3,6 mld dolarów na badania i rozwój.gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie