Emirates ulepsza komunikację z agentami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 kwietnia 2016 08:24
Linie Emirates wprowadziły własny internetowy interfejs programowania aplikacji (API), który pozwoli na rozwój współpracy B2B. 
Reklama

API B2B to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające partnerom dystrybucyjnym bezpośrednie połączenie z systemem rezerwacyjnym Emirates i wgląd do danych dotyczących dostępności, cen, zakupów i wystawiania biletów. Ponadto interfejs ułatwia sprzedaż produktów dodatkowych, m.in. w zakresie nadbagażu, wiz i usług szoferskich.

Nowa platforma jest kompatybilna ze standardem NDC (New Distribution Capability), zalecanym przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA). Zwiększy ona zakres komunikacji między Emirates a biurami podróży, a jej użytkownicy będą mogli z łatwością zintegrować treść udostępnianą przez Emirates z własnymi platformami dla uzyskania dodatkowych możliwości sprzedaży.

- Możliwości nowego interfejsu pozwolą przewoźnikowi na rozszerzenie obecności Emirates w Internecie na biura podróży i ułatwią integrację z ich platformami transakcyjnymi. Jest to ważny krok na drodze do ulepszenia strategii mobilnej i B2C, który zapewni skuteczniejszą współpracę z podmiotami branży turystycznej z korzyścią dla rosnącej i zróżnicowanej grupy klientów Emirates na całym świecie - powiedział Paul Starrs, wiceprezes Emirates ds. sprzedaży globalnej.

Od momentu uruchomienia interfejsu powstało kilka nowych inicjatyw z udziałem konsolidatorów i biur podróży. Jednym z pierwszych użytkowników została firma Mondee Travel, należąca do największych konsolidatorów w Stanach Zjednoczonych.

- Dzięki nowemu interfejsowi wdrożenie i zintegrowanie marki Emirates z własną platformą transakcyjną firmy stało się jeszcze wygodniejsze. Nowy interfejs jest szybki i elastyczny, a ponadto eliminuje wysokie koszty technologiczne, co przekłada się na bardziej opłacalne rozwiązania dla ich wspólnych klientów - dodał Prasad Gundumogula, prezes Mondee Travel.

Interfejs skutecznie zwiększy zasięg marki Emirates w Internecie - będzie on rozwijany i promowany jako bezpośredni internetowy system Emirates. Internetowy interfejs B2B wykorzystuje branżowy standard XML i jest dostępny na stronie internetowej.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama
Tagi
emirates api

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama