×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z Gdańska do Belfastu i Newcastle


Na odbywającej się dzisiaj (27.04) konferencji prasowej w hotelu Hilton Gdańsk, Ryanair ogłosił dodanie kolejnej maszyny do swojej bazy na gdańskim lotnisku. Dzięki temu możliwe stanie się otwarcie nowych połączeń.Kolejny (drugi) boeing 737-800 zostanie zbazowany od końca października 2016 r. 

Otworzy to możliwość zwiększenia liczby rejsów na Lotnisko Chopina w Warszawie, gdzie od 30 października br. przewoźnik przenosi inne swoje trasy krajowe (z Wrocławia). Dzięki temu rejsy między regionami a stolicą będą wykonywane trzy razy dziennie.

- Celem nowego połączenia do Warszawy nie jest walka o pasażerów z LOT-em. Rzucamy natomiast wyzwanie Pendolino i to o podróżnych wybierających ten środek transportu chcemy zabiegać najbardziej - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska.


Nową trasą będzie połączenie do Belfastu. Zostanie ono zainaugurowane 2 listopada br. Przewidziano następujący rozkład lotów (czasy lokalne):
  • FR3026 Gdańsk 16:00 – 17:35 Belfast (-2--5--),
  • FR3027 Belfast 18:00 – 21:35 Gdańsk (-2--5--).
Kolejną nowością będzie także trasa do Newcastle. Pierwszy lot odbędzie się 31 października br. Obowiązywał będzie następujący plan realizacji (czasy lokalne):
  • FR8313 Gdańsk 17:00 – 18:15 Newcastle (1---5--),
  • FR8314 Newcastle 18:40 – 21:55 Gdańsk (1---5--).
Prócz tego na sezon zimowy Ryanair pozostawi loty z Gdańska na Maltę. Będą one jednak obsługiwane tylko raz w tygodniu - we czwartki. Przewoźnik potwierdził także otwarcie połączeń do Mediolanu-Bergamo (3 razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty). Z kolei do Sztokholmu-Skavsta liczba rotacji wzrośnie do siedmiu tygodniowo (a nie jak pierwotnie planowano - trzy razy w tygodniu).

Łącznie w sezonie zima 2016/2017 Ryanair będzie oferował z Gdańska loty na 16 trasach. Liczba operacji wzrośnie o ok. 50 proc. (do 73 tygodniowo). Linia planuje obsłużyć także 1 mln pasażerów rocznie.

- W chwili obecnej mogę także bez wahania przyznać, że według naszych szacunków w tym roku w Gdańsku uda się pokonać pułap 4 mln obsłużonych pasażerów - dodaje Kloskowski.

Z okazji wprowadzenia nowego rozkładu lotów Ryanair ma specjalną ofertę na swoje loty.

- Aby uczcić ogłoszenie nowych lotów z Gdańska wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż w maju w promocyjnych cenach od 79 zł na trasy międzynarodowe. Rezerwacji można dokonać na naszej stronie internetowej do 30 kwietnia do północy - powiedziała Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu na Europę Wschodnią w Ryanair. 

Fot. Piotr Bożyk
 
AKTUALIZACJA: 27.04.2016, godz. 16:54gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie