×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Na Kanary z Katowic. Częściej do Dubaju.


Węgierski Wizz Air po niedawnym ogłoszeniu uruchomienia bezpośredniego połączenia z Katowic do Dubaju zdecydował o zwiększeniu jego częstotliwości. Przewoźnik potwierdził również informacje o uruchomieniu lotów na Kanary.Loty na Teneryfę wystartują 31 października i będą wykonywane 2 razy w tygodniu w poniedziałki i piątki, Lanzarote zaś 3 listopada, a loty wykonywane będą raz w tygodniu w czwartki. O planach Wizz Air informowaliśmy w artykule "Wizz Air poleci z Katowic na Kanary".
Loty będą obsługiwane samolotami z rodziny airbus A320. Ceny biletów rozpoczynają się już od 249 złotych. 

Przetarg na uruchomienie tras z Katowic na Lanzarote i Teneryfę (lotnisko południowe im. królowej Zofii) ogłosiła organizacja turystyczna Wysp Kanaryjskich. Środki na wsparcie przewoźników pochodzą z Funduszu Rozwoju Lotów (Fondo de Desarrollo de Vuelos). Za uruchomienie trasy na Lanzarote Wizz Air zainkasuje niecałe 160 tys. euro, a za połączenie na Teneryfę - ponad 171 tys. euro.


Ze względu na dużą popularność i zainteresowanie pasażerów węgierska linia zdecydowała się na zwiększenie do trzech razy tygodniowo częstotliwość lotów na ogłoszonej 13 kwietnia trasie z Katowic do Dubaju (DWC). Początkowo przewoźnik planował wykonywanie operacji w poniedziałki i piątki, po korekcie i dodaniu trzeciej rotacji linia operować będzie we wtorki, czwartki i soboty.
Lotnisko Al Maktoum na położone w rejonie Mina Jebel Ali znane również pod nazwą Dubai World Central (DWC).
gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie