×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Utrudnienia we Francji przez strajk kontrolerów


Dziś (27.04) o godzinie 19:00 rozpocznie się ogólnokrajowy strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji. Utrudnienia potrwają do godz. 6:00 w piątek.Największe natężenie odwołanych i opóźnionych lotów jest spodziewane w czwartek (28.04). To 44. strajk francuskich kontrolerów ruchu lotniczego w ciągu ostatnich siedmiu lat - daje to średnio jeden protest co dwa miesiące.

W związku z planowanym strajkiem Eurocontrol zwrócił się do linii lotniczych o zmniejszenie o 20 proc. liczby planowanych połączeń na lotnisko Paryż-Orly. Na razie nie są planowane inne ograniczenia, ale organizacja podkreśla, że sytuacja będzie dynamiczna. Bez przeszkód powinny odbywać się loty krajowe. 

Protest dotyczy redukcji liczby etatów i reorganizacji pracy kontrolerów w związku z planowanym wprowadzeniem Single European Sky. 

Strajk kontrolerów skrytykowały organizacje przewoźników, w tym najgłośniej stowarzyszenie Airlines for Europe.gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie