Druga edycja konkursów Airbus BizLab

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 kwietnia 2016 10:40
1 komentarz
Po pierwszym udanym roku działalności od otwarcia w 2015 r., Airbus BizLab Touluse zaprasza utalentowane i pomysłowe start-upy do drugiej edycji  konkursu na projekty, które mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle lotniczym.
Reklama

W ciągu minionego roku Airbus BizLab wspierał 15 startupów i 27 wewnętrznych projektów Airbusa w ramach sześciomiesięcznych programów akceleracji. W tym samym okresie rozszerzył swoją międzynarodową obecność na trzy miasta: Tuluzę (Francja), Hamburg (Niemcy) i Bangalore (Indie). To działanie zgodne ze strategią Airbusa, która zakłada stworzenie międzynarodowej sieci akceleratorów biznesowych.

Propozycje projektów można składać do 22 maja 2016 r. za pośrednictwem platformy F6S. Po procesie selekcji Airbus zaproponuje wybranym kandydatom szerokie wsparcie w postaci sześciomiesięcznego programu akceleracji.

Ponadto w 2016 r. startupy będą wspierane przez Airbus BizLab również po zakończeniu sześciomiesięcznego okresu dzięki "usłudze post-akceleracji"

Wybrani kandydaci zyskają dostęp do wielu instruktorów, ekspertów i mentorów Airbusa specjalizujących się w różnych dziedzinach (technologia, prawo, finanse, marketing itd.); bezpłatną przestrzeń biurową; własnego mentora; sesje nauki i działania; dostęp do zakładów prototypowych i testowych; oraz dzień na zademonstrowanie projektu decydentom, partnerom i spółkom zależnym Airbusa oraz inwestorom venture capital.

Projekty mogą dotyczyć opracowania produktu, usługi lub aplikacji związanej z rzeczywistością rozszerzoną, robotyką, Internetem rzeczy, wrażeniami pasażerów, cyfrową fabryką i technologią finansową.

Airbus BizLab to międzynarodowy akcelerator biznesowy działający w branży lotniczo-kosmicznej, w ramach którego start-upy i "wewnętrzni przedsiębiorcy" Airbusa mogą wspólnie przekształcać innowacyjne pomysły w wartościową działalność biznesową.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

kitsune 2016-05-25 09:49   
kitsune - Profil kitsune
Na początku, gdy Airbus zaproponował konkurs Fly Your Ideas wydawało się, że ten konkurs to jedynie chwyt marketingowy, jednak okazuje się że Airbus jest bardzo konsekwentny we wspieraniu nowych pomysłów - BizLab to krok w kierunku przekucia pomysłów w realne rozwiązania. Świetnie!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama