×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy amerykański airbus dostarczony


W Mobile w Alabamie odbyła się dostawa pierwszego samolotu wyprodukowanego w amerykańskich zakładach Airbusa. Maszynę typu A321 odebrała linia lotnicza jetBlue.W uroczystości, która miała miejsce 25 kwietnia, wzięli udział dyrektorzy Airbusa, kierownictwo jetBlue, w tym prezes i dyrektor generalny Robin Hayes, oraz liczni dygnitarze z regionu Zatoki Meksykańskiej.

Airbus ogłosił plan zbudowania linii montażowej w Mobile w Alabamie w 2012 r., a niespełna rok później rozpoczęła się budowa zakładów o wartości 600 mln dolarów. Uroczysta inauguracja fabryki odbyła się we wrześniu 2015 r. Pierwszy dostarczony airbus A321 odbył inauguracyjny lot 21 marca 2016 r.


zakładach powstaje obecnie dziewięć innych samolotów z rodziny A320. Airbus przewiduje, że pod koniec roku zakłady w Mobile będą dostarczać cztery samoloty miesięcznie. Jako pierwsze z linii montażowej zejdą samoloty w wersji Current Engine Option (CEO), ale pod koniec roku rozpocznie się przejście na modele New Engine Option (NEO).

Fabryka Airbusa stworzyła setki nowych miejsc pracy, a w okolicach Mobile nowe zakłady otworzyło również wielu dostawców Airbusa, co jeszcze bardziej zwiększyło zatrudnienie i dało impuls do rozwoju lokalnej gospodarki. Jak z dumą informuje firma, 87 proc. jej nowych pracowników pochodzi z regionu Zatoki, a niemal jedną trzecią zatrudnionych stanowią amerykańscy weterani.

fot. Airbus
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie