Strajk na wielu lotniskach w Niemczech

Marek Stus - Profil Marek Stus
25 kwietnia 2016 17:24
2 komentarze
W najbliższą środę (27.04) odbędzie się jednodniowy strajk pracowników związku zawodowego Verdi na kilku niemieckich lotniskach.
Reklama

Spodziewane są znaczne utrudnienia dla pasażerów podróżujących z/do Frankfurtu nad Menem, Monachium, Duesseldorfu, Kolonii/Bonn, Dortmundu i Hanoweru. Pewne są opóźnienia i odwołania wielu lotów, w tym także z/do Polski.

Strajk pracowników Verdi został zaplanowany przed kolejną turą rozmów na temat podwyżki płac w sektorze publicznym. Verdi nie chce zaakceptować propozycji pracodawców przewidującej 3% wzrost wynagrodzeń w ciągu dwóch lat. Związkowcy domagają się podwojenia planowanego wzrostu płac.


Akcja strajkowa obejmie m.in. pracowników odprawy lotów, handlingu, kontrolerów lotów i lotniskowej straży pożarnej. Jej zakres na poszczególnych lotniskach będzie zróżnicowany. Największe utrudnienia spodziewane są w Monachium, gdzie strajk zaplanowano na cały dzień.

W związku z akcją strajkową Lufthansa, którą najbardziej dotkną jej negatywne skutki, zaoferowała pasażerom możliwość bezpłatnego przeniesienia biletów z datą wylotu w środę 27 kwietnia na inne terminy.

Fot. D. Sipiński


Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-04-26 18:15   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
I ta data też nie do końca jest pewna . 66 tys. usterek i już wydane 8 mld euro A to nie koniec wydatków I to w kraju gdzie zawsze porządek i rzetelność była ich cechą narodową
camilio 2016-04-26 08:45   
camilio - Profil camilio
My tu gadu gadu o Niemcach i ich problemach, a tymczasem FBB wysłało przed chwilą pierwszy od dawien dawna komunikat prasowy w sprawie otwarcia BER. termin: druga połowa 2017.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama