×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Borajet i Norra dołączyły do ERA


Tureckie regionalne linie lotnicze Borajet oraz fiński przewoźnik Norra (Nordic Regional Airlines) dołączyły do Europejskiego Stowarzyszenia Regionalnych Linii Lotniczych (ERA).  W tym roku stowarzyszenie zwiększyło się o sześciu członków.

- To świetna wiadomość, że Borajet i Norra dołączyły do ERA. Obydwie linie mają charakter prawdziwych przewoźników regionalnych i odgrywają kluczowe role w budowaniu połączeń lotniczych w ich krajach - zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Simon McNamara, dyrektor generalny ERA.

Borajet to linia z siedzibą w Stambula. Jej flota składa się z 13 embraerów 190 i 195. Prywatny przewoźnik oferuje połączenia krajowe i międzynarodowe. Z kolei linia Nordic Regional Airlines, posługująca się marką Norra, posiada flotę złożoną z 24 samolotów - zarówno turbośmigłowych ATR-ów, jak i odrzutowych embraerów. Norra wykonuje loty głównie na rzecz Finnaira. 


- Linie regionalne muszą mieć głos na arenie europejskiej, by zapewnić ich dalsze prosperowanie. ERA działa w taki sposób, by dać to pole do wypowiedzenia. Norra należała do ERA będąc częścią linii Finncomm i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy znów dołączyć do stowarzyszenia - powiedział Maunu Visuri, prezes Norry. 

Do tej pory w 2016 r. do ERA dołączyły linie Jet Time, ASL Aviation Group, Flybe i Blue Air. Stowarzyszenie ma 55 linii członkowskich.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie