Borajet i Norra dołączyły do ERA

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
25 kwietnia 2016 09:48

Tureckie regionalne linie lotnicze Borajet oraz fiński przewoźnik Norra (Nordic Regional Airlines) dołączyły do Europejskiego Stowarzyszenia Regionalnych Linii Lotniczych (ERA).  W tym roku stowarzyszenie zwiększyło się o sześciu członków.

Reklama

- To świetna wiadomość, że Borajet i Norra dołączyły do ERA. Obydwie linie mają charakter prawdziwych przewoźników regionalnych i odgrywają kluczowe role w budowaniu połączeń lotniczych w ich krajach - zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Simon McNamara, dyrektor generalny ERA.

Borajet to linia z siedzibą w Stambula. Jej flota składa się z 13 embraerów 190 i 195. Prywatny przewoźnik oferuje połączenia krajowe i międzynarodowe. Z kolei linia Nordic Regional Airlines, posługująca się marką Norra, posiada flotę złożoną z 24 samolotów - zarówno turbośmigłowych ATR-ów, jak i odrzutowych embraerów. Norra wykonuje loty głównie na rzecz Finnaira.


- Linie regionalne muszą mieć głos na arenie europejskiej, by zapewnić ich dalsze prosperowanie. ERA działa w taki sposób, by dać to pole do wypowiedzenia. Norra należała do ERA będąc częścią linii Finncomm i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy znów dołączyć do stowarzyszenia - powiedział Maunu Visuri, prezes Norry.

Do tej pory w 2016 r. do ERA dołączyły linie Jet Time, ASL Aviation Group, Flybe i Blue Air. Stowarzyszenie ma 55 linii członkowskich.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama