Small Planet: Nowe wnętrza, AirFi oraz klasa premium

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
26 kwietnia 2016 09:30
6 komentarzy
Czarterowe linie Small Planet Airlines w sezonie letnim wprowadzą na swoich lotach szereg nowości: m.in. wewnętrzną sieć AirFi i klasę premium. Przewoźnik zaprezentował zmiany 20 kwietnia w bazie w Kownie na Litwie.
Reklama

Small Planet Airlines w plebiscycie Pasazer.com "Najlepsza Linia Lotnicza" otrzymały tytuł najlepszej linii czarterowej za rok 2015. Przewoźnik nie spoczywa jednak na laurach, ponieważ wprowadza zupełnie nowy poziom obsługi w segmencie czarterowym.

Pierwszą z nowości, a zarazem jedyną w Europie na rynku linii czarterowych, będzie klasa Small Planet Premium. Obejmować będzie ona trzy pierwsze rzędy w samolocie i charakteryzować się będzie większa przestrzenią na nogi - ok. 79 cm.


Pasażerom lecącym klasą premium będą przysługiwać ponadto: fast track, czyli szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa; dostęp do saloników business lounge na polskich lotniskach; drink powitalny (szampan lub sok); ciepły posiłek podczas lotu, a także piwo, wino oraz napoje bezalkoholowe bez limitu. Na nocnych lotach dla pasażerów klasy premium będą przygotowane koce oraz poduszki. Będą oni też mogli zabrać dodatkowe 5 kg bagażu rejestrowanego.

Na razie nie wiadomo, jaki będzie dodatkowy koszt podróży w klasie premium dla pasażerów.


Druga duża zmiana na pokładach Small Planet to odnowienie kabiny pasażerskiej. Na zmiany (m.in. foteli na lżejsze i oświetlenia na LED-owe) przewoźnik wydał 6 mln euro, co stanowiło największy pojedynczy program inwestycyjny w historii spółki.


Wszystkie fotele wymieniono na modele Recaro Slim, przez co zaoszczędzono miejsca na stworzenie klasy premium. Lżejsze fotele pozwalają też na ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zużycia paliwa.


- Wnętrza naszych airbusów A320 i A321 przed sezonem letnim zostały zmienione od podłogi po sam sufit, a koszt takich zmian to 380-420 tys. euro na samolot - powiedział podczas prezentacji prezes linii Jarosław Jerschke.

Oprócz foteli, w samolotach zostało dodane LED-owe oświetlenie sufitu, które ma korzystniej wpływać na komfort pasażera podczas nocnych lotów. Obsługa na pokładzie może dowolnie zmieniać barwę i natężenie światła.Trzecią z nowości jest wprowadzenie systemu rozrywki pokładowej w postaci AirFi. Jak chwali się przewoźnik, Small Planet jest pierwszą linią czarterową, która wprowadza takie udogodnienie dla swoich pasażerów.

System wystartuje od maja tego roku, wraz z rozpoczęciem sezonu letniego. Będzie dostępny dla wszystkich bezpłatnie.
Jedyne wymagania to urządzenie (laptop, telefon, tablet) z dostępem do Wi-Fi.


W bazie system rozrywki po połączeniu znajdziemy gry, filmy, artykuły i bieżące informacje. Niestety, AirFi nie daje dostępu do internetu, więc pasażerowie mogą cieszyć się tylko tym, w co przewoźnik "uzbroi" aplikacje. AirFi będzie dostępne we wszystkich językach, w których operuje Small Planet Airlines.

fot. Jakub Bujnik
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2018-02-24 14:34   
usuniety - Profil usuniety
Super :-)
adam7691 2016-07-10 19:10   
adam7691 - Profil adam7691
czyżby wojenka z Enterem
gość_7dac9 2016-07-10 17:02   
gość_7dac9 - Profil gość_7dac9
chyba nie wszystko się udało skoro od miesiąca mają ciągłe opóźnienia, bywa że ponad 20 godzin, załogi? czy obsługa techniczna która nie daje rady?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama