Lotnisko Chopina chce odszkodowania za fałszywy alarm

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 kwietnia 2016 12:10
7 komentarzy
Lotnisko Chopina złożyło wstępny wniosek o uznanie za poszkodowanego do prokuratury rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która prowadzi postępowanie wobec autora fałszywego alarmu bombowego w warszawskim porcie lotniczym.
Reklama

We wtorek 5 kwietnia na podstawie anonimowego zgłoszenia o podłożeniu bomby na lotnisku ewakuowano 300 osób, strefa ogólnodostępna została wyłączona z użytkowania na około półtorej godziny, a 13 rejsów odnotowało opóźnienia. W akcję ewakuacji terminala na lotnisku zaangażowani byli funkcjonariusze Straży Ochrony Lotniska, Państwowej Straży Granicznej, policji i innych służb lotniskowych.

Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, które zarządza Lotniskiem Chopina wciąż szacuje koszty akcji. Na wstępnym etapie postępowania PPL wnioskuje o uznanie za pokrzywdzonego i o orzeczenie obowiązku naprawienia szkody. To oznacza wystąpienie na drodze sądowej o zwrot poniesionych kosztów akcji i stosowne zadośćuczynienie.

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby doprowadzić do przykładnego i surowego ukarania sprawców fałszywych alarmów bombowych. Lotnisko Chopina jest instytucją użyteczności publicznej i szczególnie w takim miejscu, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi, nie może być zgody na tolerowanie tego typu patologii - powiedział Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor Portów Lotniczych, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cd9c4 2016-04-25 15:09   
gość_cd9c4 - Profil gość_cd9c4
@gość_ebe16 chyba o bełkocie i wachlowaniu się ludzi, którym NAGLE ktoś zbudował lotnisko...
Affinitor 2016-04-24 21:46   
Affinitor - Profil Affinitor
Niekoniecznie z tym zawieszeniem. Po zamachach w Brukseli jest atmosfera do stosowania surowych kar za takie żarty, więc myślę, że w tym wypadku będzie to wyrok bezwzględnego więzienia (choć może niezbyt wysoki) plus grzywna. Tyle, że to dotyczy postępowania karnego, a odszkodowanie dla lotniska i linii lotniczych to kwestia postępowania cywilnego - gosc_631a4 nie wiem w czym masz tę praktykę, skoro wyraźnie nie rozróżniasz tych rodzajów postępowań.
lmajchrowski 2016-04-24 21:14   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Dla mnie sprawa jasna placisz albo wiezienie. Tylko trzeba zdac sobie sprawe ze prawo powinno dzialac w druga strone jak urzednik lub urzad zawali kwoty powinny tez isc w roznych przypadkach w miliony a wyroki wydawane teraz to jakas kpina !!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama