Jan Pamuła nie jest już prezesem Kraków Airport

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
20 kwietnia 2016 18:08
23 komentarzy
Rada nadzorcza spółki zarządzającej krakowskim lotniskiem poinformowała o przyjęciu rezygnacji Jana Pamuły z funkcji prezesa zarządu. Według nieoficjalnych informacji ze spółki rezygnacja została wymuszona.
Reklama

Rada nadzorcza powierzyła obowiązki prezesa Radosławowi Włoszkowi, dotychczasowemu członkowi zarządu spółki. Włoszek jest oświęcimskim radnym PiS i członkiem rady nadzorczej TVP. Został powołany do zarządu spółki na początku marca br.

Oficjalnym powodem rezygnacji Jana Pamuły jest niezadowalający stan zaawansowania inwestycji przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podczas dzisiejszego (20.04) posiedzenia członkowie rady nadzorczej zapoznali się z informacją na temat szczegółowego audytu, obejmującego prawno-inwestycyjne aspekty działania spółki.

- Dotychczasowa praktyka zarządzania kluczowymi dla spółki projektami inwestycyjnymi nie gwarantowała optymalnego przygotowania lotniska do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego, w szczególności w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży - czytamy w komunikacie po posiedzeniu rady nadzorczej.


- Po rozpoczęciu prac rady w nowym składzie, musieliśmy w pierwszej kolejności zdiagnozować przyczynę opóźnień w realizacji procesu rozbudowy lotniska. Niezwłocznie rozpoczęliśmy szczegółowy audyt prawno-inwestycyjny działań Spółki. Przyjmując decyzję prezesa Jana Pamuły, jako cel dla obecnego zarządu stawiamy podjęcie pilnych działań zaradczych - powiedziała cytowana w tym komunikacie Iwona Kornaś-Pierzak, członek rady nadzorczej spółki.

Według naszych źródeł w spółce dotychczasowy prezes spółki nie zgadza się z tą oceną. Nasi rozmówcy przekonują, że proces inwestycyjny nie jest opóźniony, a Pamuła co tydzień informował ministra infrastruktury o postępach prac.

Na rezygnację Pamuły miał, według naszych źródeł, naciskać przewodniczący rady nadzorczej krakowskiego lotniska, Kamil Kamiński. Był on prezesem lotniska przed Pamułą. Były już prezes wielokrotnie podkreślał, że Kamiński zostawił spółkę w złej kondycji. Związany z PiS Kamil Kamiński jest obecnie członkiem zarządu Tauronu, a przewodniczącym rady nadzorczej krakowskiego lotniska został w połowie lutego.

Jan Pamuła był prezesem krakowskiego lotniska od 2008 r. W tamtym roku port lotniczy odprawił 2,9 mln pasażerów. W 2015 r. ruch sięgnął 4,2 mln osób. Pamuła był jednak krytykowany za spóźnioną inwestycję w terminal - w Krakowie dopiero latem tego roku zostanie w pełni oddany nowy terminal (pierwsza część funkcjonuje od jesieni ubiegłego roku). Wciąż nie ma też decyzji o kluczowej dla przyszłości lotniska budowie nowej drogi startowej (lub gruntownym remoncie obecnej).

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_867d4 2016-04-21 14:34   
gość_867d4 - Profil gość_867d4
Podobno chciał w KTW na prezesa ale proponowali mu tylko dyrektora handlowego. Teraz pewnie weźmie i się ogryzie Balicom.. Baza FR w KTW ? MUC by LH ? Inne legacy ?
gość_c7d44 2016-04-21 12:59   
gość_c7d44 - Profil gość_c7d44
Przeciez ten nowy prezes - pan historyk Wloszek - to byly asystent premier Szydlo (zanim zostala premierem). I wszystko jasne...
Pewnie kiedys lecial samolotem i ma do tego pasje, jak nowy prezes stadniny w Janowie ma pasje do koni, choc nic o nich nie wie...
gość_05fa3 2016-04-21 11:27   
gość_05fa3 - Profil gość_05fa3
no to Kraków ma pozamiatane.... zamkną lotnisko na ŚDM i wpuszczą na płytę tabuny ludzi. A4 tech zamkną... Dobra zmiana idzie!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama