Blue Islands poleci dla Flybe

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 kwietnia 2016 07:30
Linie Blue Islands z brytyjskich Wysp Normandzkich podpisały ze spółką Flybe 10-letnią umowę o współpracy. Na jej mocy Blue Islands przejmą obsługę części połączeń Flybe między wyspami Guernsey i Jersey a Wielką Brytanią oraz Europą kontynentalną.
Reklama

Porozumienie wejdzie w życie 6 czerwca br., a umowa pozwoli linii Flybe na przesunięcie samolotów typu bombardier Q400 na bardziej obłożone trasy między Wielką Brytanią a Europą kontynentalną.

W wyniku porozumienia na trasach z Wysp Normandzkich - Guernsey i Jersey - nieco zmaleje oferowanie. Wykorzystywane przez Flybe bombardiery Q400 mają 78 miejsc, teraz zostaną one zastąpione ATR-ami 42 i 72 linii Blue Islands. Samoloty te mają odpowiednio 46 i 66 miejsc. Blue Islands posiada obecnie flotę pięciu maszyn zbazowanych na Guernsey i Jersey.

Dla Blue Islands porozumienie to szansa na zdobycie dostępu do kanałów sprzedaży i marketingowych Flybe. Z kolei większy przewoźnik będzie mógł efektywniej obsługiwać trasy na wyspy.

Położone u wybrzeży Francji na Kanale La Manche Wyspy Normandzkie to terytoria podlegające władzy królowej brytyjskiej, ale nie będące formalnie częścią Wielkiej Brytanii. Nie należą też do Unii Europejskiej. Dzięki temu specyficznemu statusowi mają dużą niezależność m.in. prawną i podatkową. Niskie podatki i korzystne dla firm z sektora finansowego przepisy powodują, że Guernsey i Jersey mają status rajów podatkowych.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama