×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air poleci z Katowic na Kanary


Wizz Air uruchomi w najbliższym sezonie zimowym połączenia z Katowic na Lanzarote i Teneryfę. Przewoźnik otrzyma za te trasy ponad 330 tys. euro (1,4 mln zł) od publicznej organizacji wspierającej turystykę na Wyspach Kanaryjskich.


Przetarg na uruchomienie tras z Katowic na Lanzarote i Teneryfę (lotnisko południowe im. królowej Zofii) ogłosiła organizacja turystyczna Wysp Kanaryjskich. Środki na wsparcie przewoźników pochodzą z Funduszu Rozwoju Lotów (Fondo de Desarrollo de Vuelos). 

Za uruchomienie trasy na Lanzarote Wizz Air zainkasuje niecałe 160 tys. euro, a za połączenie na Teneryfę - ponad 171 tys. euro. Według lokalnych mediów trasa na Lanzarote będzie wykonywana raz w tygodniu, a na Teneryfę - dwa razy. Loty będą obsługiwane samolotami z rodziny airbus A320.


Wizz Air w ramach tego samego postępowania zdobył dopłaty do uruchomienia lotów z Budapesztu na Lanzarote (niemal 160 tys. euro) i z Bukaresztu na Teneryfę (180 tys. euro). Z kolei w rozstrzygniętym kilka tygodni wcześniej postępowaniu przewoźnik zagwarantował sobie wsparcie dla rejsów z Budapesztu na Fuerteventurę (161 tys. euro).

Węgierski przewoźnik uruchomił pierwszą trasę na Wyspy Kanaryjskie jesienią 2015 r. - było to połączenie z Budapesztu na Teneryfę. Trasa jest cały czas obsługiwana dwa razy w tygodniu. Z Polski Wizz Air nie oferował dotąd lotów w tym kierunku. 

Nowe trasy linii z Katowic będą należały do najdłuższych połączeń w siatce połączeń Wizz Aira - mają niemal 4 tys. km. Są jednak o kilkaset kilometrów krótsze niż niedawno zapowiedziane loty z Katowic do Dubaju. Rejsy potrwają zapewne ok. 5 godzin. Na razie biletów nie ma jeszcze w sprzedaży i nie wiadomo, kiedy Wizz Air wprowadzi połączenie do systemu rezerwacyjnego.

Między Polską a Wyspami Kanaryjskimi coraz większą ofertę połączeń ma Ryanair. Irlandzki przewoźnik lata na Gran Canarię z Modlina i Krakowa, na Teneryfę (lotnisko południowe) z Modlina, Krakowa i Wrocławia, a na Fuerteventurę z Modlina.


gość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie