Wizz Air poleci z Katowic na Kanary

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 kwietnia 2016 22:15
50 komentarzy
Wizz Air uruchomi w najbliższym sezonie zimowym połączenia z Katowic na Lanzarote i Teneryfę. Przewoźnik otrzyma za te trasy ponad 330 tys. euro (1,4 mln zł) od publicznej organizacji wspierającej turystykę na Wyspach Kanaryjskich.
Reklama

Przetarg na uruchomienie tras z Katowic na Lanzarote i Teneryfę (lotnisko południowe im. królowej Zofii) ogłosiła organizacja turystyczna Wysp Kanaryjskich. Środki na wsparcie przewoźników pochodzą z Funduszu Rozwoju Lotów (Fondo de Desarrollo de Vuelos).

Za uruchomienie trasy na Lanzarote Wizz Air zainkasuje niecałe 160 tys. euro, a za połączenie na Teneryfę - ponad 171 tys. euro. Według lokalnych mediów trasa na Lanzarote będzie wykonywana raz w tygodniu, a na Teneryfę - dwa razy. Loty będą obsługiwane samolotami z rodziny airbus A320.


Wizz Air w ramach tego samego postępowania zdobył dopłaty do uruchomienia lotów z Budapesztu na Lanzarote (niemal 160 tys. euro) i z Bukaresztu na Teneryfę (180 tys. euro). Z kolei w rozstrzygniętym kilka tygodni wcześniej postępowaniu przewoźnik zagwarantował sobie wsparcie dla rejsów z Budapesztu na Fuerteventurę (161 tys. euro).

Węgierski przewoźnik uruchomił pierwszą trasę na Wyspy Kanaryjskie jesienią 2015 r. - było to połączenie z Budapesztu na Teneryfę. Trasa jest cały czas obsługiwana dwa razy w tygodniu. Z Polski Wizz Air nie oferował dotąd lotów w tym kierunku.

Nowe trasy linii z Katowic będą należały do najdłuższych połączeń w siatce połączeń Wizz Aira - mają niemal 4 tys. km. Są jednak o kilkaset kilometrów krótsze niż niedawno zapowiedziane loty z Katowic do Dubaju. Rejsy potrwają zapewne ok. 5 godzin. Na razie biletów nie ma jeszcze w sprzedaży i nie wiadomo, kiedy Wizz Air wprowadzi połączenie do systemu rezerwacyjnego.

Między Polską a Wyspami Kanaryjskimi coraz większą ofertę połączeń ma Ryanair. Irlandzki przewoźnik lata na Gran Canarię z Modlina i Krakowa, na Teneryfę (lotnisko południowe) z Modlina, Krakowa i Wrocławia, a na Fuerteventurę z Modlina.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
rafciooo77 2016-04-27 12:53   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Szczęki może nie opadły, ponieważ news o Kanarach wypłynął przed ogłoszeniem :) A zwiększenie Dubaju to nie jest petarda? :) Wiele osób zamykało Dubaj w dniu ogłoszenia, bo kto niby miał latać z Katowic? :)
gość_a30ab 2016-04-27 11:49   
gość_a30ab - Profil gość_a30ab
@wojtek Można ominąć obowiązujące umowy i zrobić tak jak kiedyś W6 to TLV czyli czarter. Ale widocznie dla żadnej linii nie opłaca się otwierać połączenia p2p z Polski do Turcji.
gość_c6b5c 2016-04-27 11:33   
gość_c6b5c - Profil gość_c6b5c
gość_8bb75: Szczęki nie opadły, nie było nic nowego o czym nie byłoby wiadomo wcześniej. Jednym słowem z dużej chmury mały deszcz...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama