×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 6-proc. wzrost w Gatwick


Port lotniczy Londyn-Gatwick odprawił w marcu br. 3,13 mln, czyli o 5,8 proc. więcej niż przed rokiem. Bardzo szybko rośnie liczba podróżnych na trasach do Ameryki Północnej.Większość pasażerów podróżowała z i do Gatwick na rozkładowych połączeniach europejskich. W marcu było ich 1,96 mln, czyli o 7,9 proc. więcej niż przed rokiem. 

Liczba pasażerów szybciej rosła jednak na połączeniach do i z Ameryki Północnej. W tym kierunku podróżowało 140 tys. osób, czyli o 19,3 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrost wynika przede wszystkim z ekspansji linii Norwegian, która uruchamia nowe loty z Gatwick przez Atlantyk. O 15,4 proc. do 134 tys. wzrosła liczba pasażerów na trasach irlandzkich. 

Jedyną grupą połączeń, na których ubyło w marcu pasażerów, były europejskie loty czarterowe. Skorzystało z nich 258 tys. pasażerów, czyli o 11,3 proc. mniej niż przed rokiem. 

Liczba operacji lotniczych wzrosła o 4,4 proc. do 21 tys., a masa odprawianych ładunków cargo zmalała aż o 26,1 proc. do 5,8 tys. ton. gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie