Pierwsze kobiety-pilotki w Singapore Airlines

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
19 kwietnia 2016 08:01
Narodowa linia lotnicza Singapuru ogłosiła plany zatrudnienia pierwszych kobiet na stanowiskach pilotów. Pierwsze dwie pilotki przeszły rekrutację w sierpniu 2015 r. Obecnie są w trakcie szkolenia.
Reklama

Po trwającym od dwóch do trzech lat okresie szkoleniowym prowadzonym w Singapurze i Australii nowe pilotki dołączą do załogi przewoźnika.

Linia nie ma z góry ustalonej liczby pilotów-kobiet, którą będzie chciała zatrudnić, ponieważ, jak twierdzi wiceprezes linii ds. komunikacji Nicholas Ionides, zależy im na tych najlepiej zapowiadających się.

Będzie to debiut kobiet-pilotów w kabinach Singapore Airlines. Inaczej jest w spółkach-córkach przewoźnika, Silk Air oraz Scoot, w których już od jakiegoś czasu kobiety są zatrudniane do pracy w kokpicie.

Ogółem tylko około 5 proc. wszystkich pilotów na świecie stanowią kobiety. Jednak w ostatnich latach linie lotnicze dążą do wyrównania szans i znoszenia archaicznych stereotypów płciowych. To właśnie pilotki reklamują program szkolenia załóg kokpitowych w British Airways, EVA Air rekrutuje panie z uniwersytetów w Tajwanie, natomiast Vietnam Airlines zachęcają kobiety do podejmowania zawodu pilota poprzez odpowiednio dostosowany grafik lotów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama