×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwucyfrowy wzrost w Amsterdamie


Port lotniczy w Amsterdamie odprawił w marcu 4,75 mln pasażerów - aż o 13,1 proc. więcej niż rok temu. Liczba operacji lotniczych wzrosła jedynie o 6,7 proc. do 36,9 tys.


Zdecydowana większość pasażerów podróżowała na trasach europejskich - było ich 3,33 mln, co stanowiło wzrost o 15,9 proc. Ruch na połączeniach międzykontynentalnych rośnie wolniej - w marcu zwiększył się o 7,2 proc. do 1,42 mln osób. 

Znacznie większy wpływ na statystyki amsterdamskiego lotniska mają pasażerowie rozpoczynający i kończący podróż w tym miejscu. W marcu było ich 2,85 mln, co stanowiło wzrost o 16,9 proc. Podróżnych przesiadających się na lotnisku Schiphol było 1,89 mln, czyli o 8 proc. więcej niż przed rokiem. 

Ruch cargo w Amsterdamie wzrósł nieznacznie o 0,5 proc. do 140,2 tys. ton. Mimo tego niewielkie przyrostu aż o 9,1 proc. do 1,6 tys. wzrosła liczba operacji lotniczych wykonanych przez samoloty typu full-freighter.gość_b0ba2 - Profil
gość_b0ba2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie