Amsterdam i Belgrad wiosennymi hitami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 kwietnia 2016 12:46
17 komentarzy
Między marcem a czerwcem Polacy często decydują się na krótkie wyjazdy za granicę, najchętniej w Europie. Przeciętny pobyt trwa nawet siedem dni, a najbardziej popularne kierunki to Amsterdam, Belgrad i Ateny - wynika z danych Tripsta.pl.
Reklama

Trendy w wiosennych wyjazdach wakacyjnych przeanalizowali ekspertów Tripsta, największego internetowego biura podróży w południowo-wschodniej Europie. Serwis podsumował podróże Polaków w okresie wielkanocnym, na długi weekend majowy oraz przez całą wiosnę.

Jak wynika z analizy ekspertów Tripsta.pl, w tegorocznych podróżach wielkanocnych zdecydowanie przodowały kraje europejskie. Podróżni najchętniej odwiedzali Amsterdam, Ateny i Zurych. Świąteczne wyjazdy średnio kosztowały 824 złotych i trwały cztery dni.

W kraju Polacy najchętniej odwiedzali Gdańsk, Kraków i Poznań.

Z kolei na weekend majowy najpopularniejsze są: Belgrad, Amsterdam i Berlin. Koszt wyjazdu na długi weekend jest w tym roku średnio o 36 proc. niższy od cen obowiązujących w całym sezonie wiosennym - przeciętny wyjazd wiosną kosztuje 1511 złotych, podczas gdy na majówkę jedynie 957 złotych.

Przez cały sezon wiosenny najpopularniejsze są następujące kierunki:

1. Amsterdam


Największe miasto Holandii kusi turystów zarówno piękną architekturą, znanymi na cały świat muzeami, jak i niezrównanym życiem nocnym z rozrywkami niedostępnymi w innych krajach. Do tego to też świetna baza wypadowa do podróży po regionie - szczególnie warte odwiedzenia są ogrody Keukenhof albo holenderskie plaże, np. w Noordwijk.

Do Amsterdamu z Warszawy latają LOT i KLM. Holenderski przewoźnik oferuje także połączenie z Krakowa. Z Łodzi do Amsterdamu lata Adria Airways. Z kolei linie niskokosztowe oferują połączenia do Eindhoven z większości polskich lotnisk.

2. Belgrad

fot. Filip Maljkovic (Flickr.com/CC)

Stolica Serbii to wschodzący punkt na turystycznej mapie Europy. Mieszają się tu wpływy wschodnie, austro-węgierskie i tureckie, samo miasto tętni życiem, a ceny są przystępne.

Do Belgradu z Warszawy lata Air Serbia i LOT. Nie ma połączeń z lotnisk regionalnych ani liniami niskokosztowymi.

3. Ateny


W cieniu widocznego z każdego zakątka miasta Partenonu, Ateny stały się w ostatnich latach niesamowicie ciekawym miastem. Antyczna architektura łączy się tu z gwałtownie rozwijającym się światem kultury alternatywnej, napędzanej kryzysem ekonomicznym w kraju.

Do Aten z Warszawy lata LOT i Aegean Airlines, a z Modlina Ryanair.

4. Kopenhaga


To wprawdzie jedno z najdroższych miast w Europie, ale warte każdej wydanej korony. Miejski port Nyhavn, eksterytorialna dzielnica hippisów Christiania i spokojna, ale coraz modniejsza dzielnica Norreport warte są wizyty.

Do stolicy Danii polecimy LOT-em z Warszawy, SAS-em z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa oraz Norwegianem z Krakowa.

5. Monachium

fot. Polybert49 (Flickr.com/CC)

Bawaria to najbardziej odróżniający się od pozostałych region Niemiec, a Monachium, jako jego stolica, ma wyjątkowy charakter. Miasto słynie jako gospodarz festiwalu piwa Oktoberfest, ale dla jego architektury i kultury warto tu wpaść także wiosną.

Do Monachium dolecimy LOT-em z Warszawy lub Lufthansą z niemal wszystkich portów regionalnych. Z Łodzi i wkrótce z Szyman do tego hubu lata Adria Airways.

6. Barcelona

Stolica Katalonii to niezmiennie magnes na turystów - fantazyjna architektura Gaudiego, szalone życie nocne i piaszczyste plaże w centrum miasta powodują, że mało kto jest w stanie oprzeć się urokowi Barcelony.

7. Bolonia

fot. Robert Taddeo (Flickr.com/CC)

Uważane za jedno z centrów biznesowych Włoch miasto jest może mniej znane niż Rzym, Neapol czy Mediolan, ale na pewno godne polecenia. Renesansowa architektura z tysiącami arkad i wyważona mieszanka szaleństwa z południa Włoch ze spokojem północnej części kraju czynią pobyt w Bolonii bardzo przyjemnym.

8. Genewa

fot. Patrick Nouhailler (Flickr.com/CC)

Rozciągnięta nad jeziorem Genewa od zawsze rywalizuje z Zurychem o miano głównego miasta kraju. Ale o ile niemieckojęzyczny Zurych ściągnął banki, to francuskojęzyczną Genewę odwiedza więcej turystów.

9. Kraków

fot. Dominique Capronnier (Flickr.com/CC)

Polacy na wiosnę nie zawsze opuszczają kraj - krakowskie Kazimierz, Stare Miasto i Podgórze są pełne nie tylko turystów z zagranicy, ale i rodzimych.

10. Lizbona


Stolica Portugalii to najbardziej oddalona od Polski europejska stolica, ale to nie powinno zniechęcać do odwiedzin. Stare tramwaje na wąskich i stromych ulicach, mocna i tania kawa oraz snujące się w zaułkach dźwięki fado przemawiają na korzyść Lizbony.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pablakiss 2016-04-18 22:06   
pablakiss - Profil pablakiss
he he
pszn 2016-04-18 21:50   
pszn - Profil pszn
@pablakiss, przykro mi, ale nie masz racji:) Nigdzie w artykule nie jest napisane, że chodzi o analizę ofert pochodzących z tego serwisu - to już tylko Twoja interpretacja:)
pablakiss 2016-04-18 21:22   
pablakiss - Profil pablakiss
@pszn - ;) aha ,., weż proszę znajdż tam ( bo w tym artykule chodzi o zestawienie tylko z Tripsta.pl ) cos na temat podrozy do Belgradu np, statkiem ,rowerem, czy też autostopem ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama