×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA będzie latać częściej do Warszawy


Linie Ukraine International Airlines zwiększą częstotliwość lotów do Warszawy. Uruchomione niedawno drugie połączenie dzienne będzie obsługiwane pięć razy w tygodniu od końca kwietnia, od lipca - sześć razy, a od sezonu zimowego - codziennie.


Od 27 marca br. linie Ukraine International Airlines uruchomiły dodatkowe loty do Warszawy - jako uzupełnienie dotychczasowych codziennych lotów przewoźnik cztery razy w tygodniu oferuje drugi rejs dziennie (w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele). To oznacza, że linia lata na trasie między stolicami Polski i Ukrainy 11 razy w tygodniu..

Od 27 kwietnia linia uruchomi kolejne, 12. połączenie - będzie to drugi rejs dziennie w środy. 

- W lipcu dodamy drugi rejs dziennie w szósty dzień tygodnia, a od sezonu zimowego każdego dnia będziemy latać do Warszawy dwa razy - zapowiedział podczas konferencji prasowej Andrii Pavlenko, szef sprzedaży UIA na Europę i Amerykę Północną. - Dzięki temu każdego dnia będzie możliwa podróż do Kijowa bez noclegu.

Przewoźnik, którego niedawno testowaliśmy w "Oblatywaczu" Pasazer.com, notuje bardzo dobre wyniki na trasie z Kijowa do Warszawy. Średnie wypełnienie samolotów rok temu wynosiło ok. 80 proc., w tym roku przed zwiększeniem częstotliwości wynosiło 90-92 proc. Nowe połączenie musi się jeszcze rozkręcić, ale przewoźnik podkreśla, że pierwsze wyniki są bardzo obiecujące. 

- Dzięki drugiemu połączeniu oferujemy bardzo dobre, krótkie przesiadki m.in. do Nowego Jorku i Pekinu - podkreślił Pavlenko. - Od sezonu zimowego uruchomimy nowe loty do Ankary i Kolombo, obydwa z bardzo krótkimi czasami przesiadki w Kijowie. A już od 12 lipca zwiększamy częstotliwość lotów do Teheranu - rozkład jest dopasowany także pod przesiadki z Polski. 

Na trasie z Kijowa do Warszawy ok. 70 proc. pasażerów to obywatele Ukrainy, wśród pozostałych dominują Polacy. Nieco ponad połowa pasażerów leci tylko do i z Kijowa, natomiast ok. 45 proc. z nich przesiada się w stolicy Ukrainy. Wśród pasażerów z Polski najbardziej popularnym kierunkiem jest Bangkok - podróżuje do niego ok. 10 proc. pasażerów kupujących bilety UIA w Polsce. 

- Nie planujemy za to rozwoju oferty do Warszawy z ukraińskich portów regionalnych - dodał Pavlenko. 

Przewoźnik rozważa jednak możliwość lotów z Iwano-Frankiwska do Gdańska lub Poznania.

UIA rozmawia z LOT-em o code-share na lotach do Kijowa, ale Pavlenko zwraca uwagę, że przy tak dużej częstotliwości lotów obydwu linii (LOT lata na tej trasie również dwa razy dziennie) przewoźnicy mocno z sobą rywalizują. Dlatego o współpracę będzie trudno. 

Od połowy marca linie lotnicze mogą bez ograniczeń otwierać nowe trasy między Polską a Ukrainą - umożliwiła to nowa, znosząca restrykcje umowa międzypaństwowa.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie