×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koreańska linia Asiana poleci do Budapesztu


Od 1 lipca br. stolica Węgier zyska bezpośrednie połączenie z Koreą Południową. Raz w tygodniu na tej trasie będzie latać boeing 777-200 linii Asiana Airlines.


To już drugie bezpośrednie połączenie Budapesztu z Dalekim Wschodem - od zeszłego roku do Pekinu lata linia Air China. 

- Potwierdzenie decyzji Asiany o połączeniu do Korei podkreśla wielką potrzebę kolejnych tras na Daleki Wschód. Jestem przekonany, że to pierwszy krok na drodze do zwiększania oferowania do Korei Płd. w kolejnych sezonach - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Jost Lammers, prezes lotniska w Budapeszcie.

W zeszłym roku ruch między Węgrami a Azją wzrósł o 20 proc., a biorąc pod uwagę tylko Koreę Południową - o 10 proc., mimo braku bezpośrednich połączeń lotniczych. Według szacunków rynek lotniczy między Węgrami a Koreą może sięgnąć nawet 100 tys. pasażerów rocznie. 

Połączenie będzie początkowo obsługiwane boeingami 777-200 o 262 miejscach: 8 w klasie pierwszej, 28 w klasie biznes i 226 w klasie ekonomicznej. 

Linie Asiana Airlines to drugi co do wielkości przewoźnik z Korei Płd. Firma jest prywatna, należy do sojuszu Star Alliance i ma bazę na lotnisku w Seulu-Incheon. Flota spółki liczy ponad 80 maszyn, w tym m.in. 4 airbusy A380, 15 airbusów A330-300 i 11 boeingów 777-200ER. Linia oczekuje na dostawę m.in. 30 airbusów A350 w różnych wariantach.

Budapeszt to drugie po Pradze miasto w Europie Środkowej z połączeniem do Seulu. Ze stolicy Czech loty oferuje Korean Air. Być może jeszcze w tym roku do stolicy Korei Płd. poleci także LOT z Warszawy.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie