Konferencja Lotnicza 2016 w Rzeszowie

Marek Stus - Profil Marek Stus
13 kwietnia 2016 17:20
2 komentarze
Już 18 kwietnia br. rozpoczyna się Konferencja Lotnicza 2016 w Rzeszowie. Tegoroczna edycja potrwa aż pięć dni podczas których zorganizowane będą m.in. warsztaty, forum dyskusyjne i tradycyjne sympozjum naukowe.
Reklama

Konferencja Prawa i Technologii Lotniczych oraz Kosmicznych jest organizowana po raz czwarty od 2013 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów i Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów. W tym roku impreza będzie odbywać się w dniach 18-22 kwietnia pod wspólną nazwą Konferencja Lotnicza 2016. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia jest portal pasazer.com.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele wielu ośrodków naukowych w Polsce, pracownicy przedsiębiorstw i instytucji zajmujących się prawem i technologiami lotniczymi, reprezentanci biznesu lotniczego oraz studenci Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Podczas pierwszych dwóch dni projektu (18-19 kwietnia) będą odbywać się warsztaty prawnicze na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz warsztaty techniczne na Politechnice Rzeszowskiej. Głównym celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom wiedzy praktycznej, wykraczającej poza zakres programowy studiów. Warsztaty techniczne będą dobrą okazją dla studentów do zdobycia wiedzy w zakresie obsługi technicznej statków powietrznych oraz nowoczesnych silników lotniczych, zarządzania projektami w przemyśle lotniczym czy technik symulacyjnych. Omawiane będą także kwestie bezpieczeństwa w transporcie lotniczym na przykładzie katastrof. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję poprawić znajomość angielskiej frazeologii lotniczej. Z kolei warsztaty prawnicze poruszać będą tematykę umów przewozowych, zasad funkcjonowania spółek lotniczych, sposobów ubiegania się o odszkodowanie m.in. za opóźnienia w locie lub zgubiony bagaż, rejestracji patentów czy też deliktów prawa karnego i cywilnego w aspekcie prawa lotniczego.

Nowością w tegorocznej edycji będzie forum dyskusyjne branży lotniczej „Panel Ekonomiczny”, które zaplanowano na 20 kwietnia. Panel przybierze formę otwartej dyskusji oraz wymiany spostrzeżeń na tematy związane z branżą lotniczą. Przedstawiciele czołowych przedsiębiorstw i instytucji lotniczych omówią kwestie dotyczące aktualnych potrzeb rynku w zakresie nowych technologii, a także zastanowią się nad przyszłością i perspektywami rozwoju transportu lotniczego w Polsce. Poruszony zostanie również problem rentowności polskich lotnisk w odniesieniu do strategii biznesowych linii lotniczych. Dyskusje panelowe będą prowadzone w salach Politechniki Rzeszowskiej.

W trakcie ostatnich dwóch dni spotkania (21-22 kwietnia) odbędzie się IV edycja Konferencji Prawa i Technologii Lotniczych oraz Kosmicznych. W jej trakcie przewidziano wystąpienia przedstawicieli świata nauki oraz instytucji zajmujących się na co dzień problematyką prawa lotniczego i technologii stosowanych w przemyśle lotniczym. Tematyka tegorocznych obrad będzie dotyczyła m.in. terroryzmu lotniczego i jego skutków, bezpieczeństwa w lotnictwie, praw pasażerów w świetle regulacji unijnych i międzynarodowych, regulacji prawnych dotyczących bezzałogowych statków powietrznych, aktualnych problemów prawa kosmicznego oraz ochrony patentowej rozwiązań technicznych w przemyśle lotniczym.

Partnerem konferencji jest Pratt & Whitney Rzeszów S.A., a patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”.

Wszystkie informacje dotyczące Konferencji Lotniczej 2016 w Rzeszowie oraz jej szczegółowy program znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_47666 2016-04-13 23:09   
gość_47666 - Profil gość_47666
Panie lysy przy obecnej rzeszowskiej siatce dostaniesz się z każdego zakątka Europy i świata na jednym bilecie każdego dnia tygodnia.
lysypiotr76 2016-04-13 17:44   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Tylko jak uczestnicy konferencji dostaną się do RZE Lotnisko ma słabą siatkę połączeń Ale jeden temat dotyczy RZE Rentowność polskich lotnisk w odniesieniu do strategii biznesowych linii lotniczych Czytaj Bez płacenia nie ma latania (dotyczy małych prowincjonalnych lotnisk np.RZE )
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama