×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic zwiększa zamówienia CSeries


Łotewska linia airBaltic zrealizowała siedem opcji na zakup samolotów bombardier CS300. To oznacza, że do przewoźnika trafi łącznie 20 maszyn tego typu.airBaltic zamówił 10 bombardierów CSeries w wersji CS300 w grudniu 2012 r. Kontrakt obejmował również 10 opcji na dostawę tych maszyn. Łotewska linia zrealizowała pierwsze trzy opcje w lutym 2014 r., a teraz potwierdziła pozostałe. Zgodnie z cenami katalogowymi, realizacja siedmiu opcji jest warta ponad 500 mln dolarów.

Pierwsza dostawa samolotu CS300 dla airBaltic jest zaplanowana na drugą połowę tego roku. Łotewska linia będzie pierwszym na świecie odbiorcą większego wariantu nowego odrzutowca regionalnego kanadyjskiego producenta. Mniejszy model jako pierwsza odbierze linia Swiss w czerwcu br. - trwają już ostatnie testy tego samolotu. W ramach tzw. route proving CS100 odwiedził Warszawę i Kraków.

Po zrealizowaniu dostaw airBaltic będzie wykorzystywał flotę złożoną wyłącznie z samolotów Bombardiera - turbośmigłowych Q400 i odrzutowych CS300. Boeingi 737 zostaną wycofane z floty spółki.

Bombardier CSeries to najnowszy produkt kanadyjskiego producenta. Jest to dwusilnikowy, wąskokadłubowy samolot odrzutowy średniego zasięgu. Rodzina nowych maszyn została podzielona na dwa modele: CS100 oraz CS300, które zabiorą na pokład kolejno od 110/120 do 145/160 pasażerów.

Zapraszamy do albumu ze zdjęciami "Mock-up kabiny Bombardiera CSeries" oraz do zapoznania się z wywiadem na temat nowej maszyny "Pięć pytań o... Bombardiera CSeries".  gość_92933 - Profil
gość_92933
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie