×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe utrudnienia w Belgii


Belgijscy kontrolerzy lotów rozpoczęli dziś (12.04) niezapowiedziany strajk. Od godz. 17:00 żaden samolot nie będzie mógł wlecieć w obszar przestrzeni powietrznej Brussels TMA, obejmujący m.in. lotnisko w Brukseli.AKTUALIZACJA 12.04, 17:50

Utrudnienia potrwają co najmniej do godz. 22:00, ale prawdopodobnie będą obowiązywały także w nocy. 

Niezapowiedziany strajk belgijskich kontrolerów ruchu lotniczego spowodował problemy z obsadą stanowisk kontrolerów w obszarze Brussels TMA. To nieregularna część przestrzeni powietrznej rozpoczynająca się na wysokości ok. 400 metrów nad lotniskiem w Brukseli i sięgająca do wysokości niemal 6000 metrów. Brussels TMA obejmuje środkową i środkowo-zachodnią część kraju.


Zamknięcie przestrzeni Brussels TMA praktycznie uniemożliwia lądowania na głównym lotnisku w Brukseli oraz bardzo utrudnia operacje na lotnisku w Antwerpii (Brussels TMA rozpoczyna się nad nim na wysokości ok. 600 metrów).

Lotniska w Charleroi, Liege i Ostendzie położone są poza obszarem Brussels TMA, ale jego zamknięcie może również utrudnić loty do tych miast. Obszar Charleroi TMA został od godz. 17:30 również objęty ograniczeniami. 

Większość samolotów przelatująca nad terytorium Belgii będzie mogła kontynuować rejs nad górną granicą Brussels TMA.

Eurocontrol poinformował o utrudnieniach przed godziną 16:00 polskiego czasu. Przewoźnicy mieli zaledwie godzinę na opuszczenie brukselskiej strefy TMA.
gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie