Letnia oferta Air France-KLM

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
12 kwietnia 2016 18:21
W tegorocznym lotniczym sezonie letnim, który potrwa do 29 października br., grupa Air France-KLM jeszcze bardziej rozbuduje swoją siatkę połączeń.
Reklama

Koncern uruchomi nowe trasy zarówno na terenie Europy, jak i międzykontynentalne. W sumie cztery linie należące do grupy poszerzą swoją ofertę aż o ponad 50 nowych połączeń na całym świecie. Ponadto linie Air France-KLM wprowadzą do eksploatacji nowe samoloty i będą kontynuować modernizację swoich maszyn.

W sezonie letnim 2016 możliwości transportowe grupy zwiększą się 1,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Stanie się tak głównie za sprawą niskokosztowej linii Transavia, której wzrost oferowania miejsc szacuje się aż na 14,8 proc. W przypadku lotów dalekiego zasięgu możliwości grupy w zakresie transportu lotniczego poprawią się 0,1 proc., a w przypadku lotów średniego dystansu o 0,7 proc.

W pierwszym tygodniu maja tego roku oferta linii KLM powiększy się o nowy kierunek do Stanów Zjednoczonych – trzy razy w tygodniu będzie można polecieć z lotniska Amsterdam-Schiphol do Salt Lake City, stolicy stanu Utah. A z Salt Lake City, dzięki transatlantyckiemu partnerstwu joint-venture z Delta Air Lines, pasażerowie dolecą w dalsze zakątki USA.

Z początkiem czerwca tego roku, Air France zacznie oferować loty z lotniska Paryż-Orly do Nowego Jorku (JFK), dokąd do tej pory przewoźnik latał z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a (CDG) .Loty z Orly mają zapewnić lepsze połączenia z siecią krajową. Air France będzie latał nadal także z lotniska CDG do Nowego Jorku

Kolejna nowością w rozkładzie, jest wznowienie od 17 kwietnia lotów Air France do Teheranu (Iran), natomiast 4 maja KLM uruchomi nowe połączenie Amsterdam-Astana (Kazachstan).

Aby lepiej sprostać zapotrzebowaniu na loty do popularnych miast na Zachodnim Wybrzeżu USA, Air France będzie latał do Los Angeles i San Francisco samolotami z większą liczbą miejsc. Natomiast KLM będzie realizował dodatkowe loty samolotem boeing 787 Dreamliner do San Francisco, oferując na tej trasie 9 połączeń tygodniowo oraz dodatkowe połączenia do Los Angeles (w szczycie sezonu do 14 połączeń tygodniowo).

W najbliższych miesiącach siatka lotów Air France-KLM w Europie powiększy się aż o 13 nowych tras. Wśród nowości znalazły się: Drezno (Niemcy) od 16 maja, Genua (Włochy) od 22 kwietnia, Inverness (Szkocja) od 17 maja, Southampton (Anglia) od 16 maja, Alicante od 4 lipca, Ibiza - loty sezonowe między 4 lipca i 27 sierpnia, i Walencja (Hiszpania) od 23 kwietnia obsługiwane przez KLM z lotniska Amsterdam-Schiphol, a także Glasgow (Szkocja) otwarte z końcem marca 2016 r., Biarritz, Ajaccio i Calvi (Francja) obsługiwane przez Air France z paryskiego lotniska im. Charles'a de Gaulle'a. Ponadto Air France uruchomił nowe połączenie do Amsterdamu z francuskiego miasta Rennes.

Również niskokosztowa linia Transavia poszerzy swoją ofertę aż o 36 nowych tras, w tym 18 z Monachium, 13 z Francji (Paryż, Lyon i Nantes) i 5 z Holandii (Amsterdam i Eindhoven).

Dobrą informacją dla podróżnych z południa Polski jest fakt, że przez cały sezon letni 2016 linia KLM oferuje dwa połączenia dziennie na trasie Kraków-Amsterdam. Zwiększenie liczby lotów z 5 do 14 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie. Dodatkowy, poranny lot z Krakowa stwarza bogatą listę możliwości dalszych połączeń z przesiadką w Amsterdamie.

Natomiast od 4 lipca tego roku, Air France oferować będzie sezonowy rejs z Krakowa do Paryża 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot 28 sierpnia). Na nowej trasie będzie latać samolot typu Airbus 319 wymiennie z A318. Obok Warszawy, Kraków jest drugim polskim miastem obsługiwanym przez francuską linię lotniczą.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama