AirAsia kupuje nowe fotele w Wielkiej Brytanii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 kwietnia 2016 09:31
Malezyjski przewoźnik niskokosztowy AirAsia podpisał kontrakt na montaż nowych foteli z brytyjskim start-upem Mirus Aircraft Seating. Firmy nie ujawniają wartości umowy, ale wyniesie kilka-kilkanaście milionów funtów.
Reklama

Firma Mirus Aircraft Seating wyprodukuje i zamontuje nowe, lżejsze fotele we wszystkich airbusach A320 we flocie linii. AirAsia posiada obecnie 80 takich samolotów (nie licząc zagranicznych oddziałów spółki).

Nowe fotele będą wykonane z włókien węglowych. Dzięki użytym materiałom oraz ulepszonej konstrukcji mają one być aż o prawie 40 proc. lżejsze niż obecnie stosowane, co przełoży się na duże oszczędności z racji zmniejszonego zużycia paliwa podczas lotu. Do tego fotele pozwolą na zwiększenie przestrzeni między rzędami, gdyż są cieńsze.

Mirus Aircraft Seating to brytyjski start-up - firma powstała na początku 2015 r. Jednak nie oznacza to, że spółka nie ma doświadczenia. Mirus działa na terenie dawnych zakładów badawczo-rozwojowych zespołu Formuły 1 Catherham. Ten team należał do Tony'ego Fernandesa, który jest również właścicielem AirAsia. Już wcześniej pracownicy przewoźnika współpracowali z Mirusem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama