×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia kupuje nowe fotele w Wielkiej Brytanii


Malezyjski przewoźnik niskokosztowy AirAsia podpisał kontrakt na montaż nowych foteli z brytyjskim start-upem Mirus Aircraft Seating. Firmy nie ujawniają wartości umowy, ale wyniesie kilka-kilkanaście milionów funtów.



Firma Mirus Aircraft Seating wyprodukuje i zamontuje nowe, lżejsze fotele we wszystkich airbusach A320 we flocie linii. AirAsia posiada obecnie 80 takich samolotów (nie licząc zagranicznych oddziałów spółki). 

Nowe fotele będą wykonane z włókien węglowych. Dzięki użytym materiałom oraz ulepszonej konstrukcji mają one być aż o prawie 40 proc. lżejsze niż obecnie stosowane, co przełoży się na duże oszczędności z racji zmniejszonego zużycia paliwa podczas lotu. Do tego fotele pozwolą na zwiększenie przestrzeni między rzędami, gdyż są cieńsze. 

Mirus Aircraft Seating to brytyjski start-up - firma powstała na początku 2015 r. Jednak nie oznacza to, że spółka nie ma doświadczenia. Mirus działa na terenie dawnych zakładów badawczo-rozwojowych zespołu Formuły 1 Catherham. Ten team należał do Tony'ego Fernandesa, który jest również właścicielem AirAsia. Już wcześniej pracownicy przewoźnika współpracowali z Mirusem. 



gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie