×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin stracił prawie 7 proc. pasażerów


Linia airberlin przewiozła w marcu 2,14 mln pasażerów - o 6,7 proc. mniej niż rok temu. Licza podróżnych spada szybciej niż cięcia w ofercie, więc samoloty latają z niższym wypełnieniem niż rok temu.airberlin w związku z trwającą od roku restrukturyzacją zmniejszył w marcu oferowanie o 5,7 proc. miejsc. Ponieważ liczba pasażerów spadła mocniej, pogorszył się wskaźnik wypełnienia samolotów. W marcu wyniósł on 85,4 proc., o 1 pkt proc. mniej niż przed rokiem.

- W przeciwieństwie do ogólnego trendu na rynku, udało nam się utrzymać niemal taki sam wskaźnik wypełnienia jak przed miesiącem. To pozytywny sygnał, który pokazuje, że potrafimy utrzymać pozycję rynkową w zmiennym otoczeniu, nawet w obliczu tak dramatycznych wydarzeń jak zamachy w Brukseli - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Stefan Pichler, prezes airberlin.

Od początku roku linie airberlin przewiozły 5,42 mln pasażerów, czyli o 6,8 proc. mniej niż w I kwartale 2015 r.gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie