×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 10-proc. wzrost w IAG


Koncern IAG przewiózł w marcu 7,66 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 9,4 proc. w porównaniu do zeszłego roku. Najszybciej rośnie liczba podróżnych na trasach europejskich.Koncern IAG, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus, w marcu przewiózł na trasach europejskich 3,97 mln osób, czyli aż o 12,7 proc. więcej niż rok temu. Na trasach krajowych ruch wzrósł o 7,9 proc. do 1,8 mln osób, a na północnoamerykańskich o 5,6 proc. do 854 tys. Na żadnym kierunku koncern nie odnotował spadków. 

IAG nie podaje statystyk liczby pasażerów w rozbicie na poszczególne linie lotnicze. Pod względem wskaźnika RPK ponad połowę ruchu obsługują linie British Airways, które zanotowały wzrost przewozów o 1,7 proc. RPK dla Iberii wzrósł o 9,5 proc., dla Vuelinga o 26 proc., a dla Aer Lingus o 23 proc. 

Średnie wypełnienie samolotów wzrosło o 1 pkt proc. do 80,5 proc. Najwięcej miejsc było średnio zajętych na lotach do i z Ameryki Północnej (82,4 proc., wzrost o 0,5 pkt. proc.) i Ameryki Łacińskiej (81,3 proc., wzrost o 1,3 pkt. proc.). Najwięcej wolnych foteli zostawało na lotach krajowych i do Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Południowej (po 78,7 proc. wypełnienia, co oznaczało wzrost odpowiednio o 3,1 i 1,5 pkt. proc.).

Ruch cargo zmalał o 3,1 proc.

Od początku roku koncern przewiózł 20,37 mln osób, czyli o 10,1 proc. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2015 r.gość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie