×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Thai Airways do Europy bez A380


Tajlandzkie linie lotnicze Thai Airways w sezonie letnim rezygnują z obsługi lotów z Bangkoku do Frankfurtu i Paryża airbusami A380.Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika w okresie od 15 maja do 16 września br. linie nie będą używały największego samolotu w swojej flocie do realizacji jednego z dwóch codziennych lotów między stolicą Tajlandii i Frankfurtem. Maszynę tę zastąpią mniejsze boeingi 777-300ER, które na pokład mogą zabrać 42 pasażerów w klasie biznes i 306 w klasie ekonomicznej. Drugi lot oferowany na tej trasie będzie realizowany, tak jak dotychczas, także przez samoloty typu boeing 777-300ER. 


Podobna zamiana nastąpi na trasie z Bangkoku do Paryża. Airbus A380 nie będzie obsługiwał codziennych lotów między tymi miastami od 17 września do 29 października br. Podobnie jak w przypadku rejsów do Frankfurtu zastąpi go boeing 777-300ER. 

Decyzja tajlandzkiego przewoźnika oznacza zarazem rezygnację z oferowania na tych trasach miejsc w pierwszej klasie. Airbus A380 Thai Airways może zabrać na pokład 12 pasażerów w najwyższej klasie serwisowej, a boeingi 777-300ER tej klasy w ogóle nie posiadają. 

Thai Airways posiadają obecnie 6 airbusów A380. Redakcja pasazer.com recenzowała w oblatywaczu serwis linii tajlandzkich oferowany w tym samolocie w klasie biznes. 

Fot. airbusgość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie