Polacy wynajmują ekonomiczne auta

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 kwietnia 2016 09:49
1 komentarz
Polacy najchętniej wynajmują ekonomiczne samochody miejskie, auta kompaktowe i klasy mini. Mało kto decyduje się na auta premium albo kabriolety. W najpopularniejszej klasie liderem jest model VW Polo - wynika z badań KAYAK.pl.
Reklama

Z danych wynika, że Polacy preferują ekonomiczne samochody miejskie - to one stanowią 34 proc. wszystkich wyszukiwanych aut na KAYAK.pl.

Inni Europejczycy, za wyjątkiem Włochów, również cenią sobie ich dobrą cenę i pojemność. Włoskim podróżnym natomiast najbardziej odpowiadają samochody mini, czyli najmniejsza wersja aut miejskich. Trzy ulubione klasy samochodów, których najczęściej szukają Polacy, to właśnie auta mini, miejskie i kompaktowe. W porównaniu z nimi, zainteresowanie np. kabrioletami jest o wiele mniejsze (zaledwie 3 proc. wyszukiwań).


Jak wynika z danych, liderem grupy jest Ford - samochody tej marki można znaleźć w 6 z 10 najczęściej rezerwowanych klas. Wśród popularnych aut mini aż 16 proc. Polaków decyduje się na wynajem Fiata 500, który pozostawia w tyle swoją konkurencję. Inne, ulubione marki użytkowników to Volkswagen, Nissan i Toyota.

Korzystając z okazji publikacji wyników badań, KAYAK.pl doradza też podróżnym na temat wynajmu samochodów.


Samochody ekonomiczne, kompaktowe i mini to najmniejsze (z reguły dwu- lub czterodrzwiowe) pojazdy, jakie można wynająć. Należy liczyć się z tym, że pasażerowie na tylnych siedzeniach nie będą mieli za wiele miejsca. Takie modele sprawdzą się w przypadku krótkich podróży po mieście dla góra dwóch osób. Nie są jednak najlepsze na dłuższe przejażdżki, dlatego podróżni planujący dalekie wyprawy powinni zastanowić się nad innymi opcjami.

Jeżeli auto ma pomieścić więcej osób i bagaży, a jazda w ścisku nikomu się nie uśmiecha, samochody ze średniej lub średniej-wyższej półki będą lepszym rozwiązaniem.

Warto wiedzieć, że klasa średnia-wyższa obejmuje również auta dwydrzwiowe. Dlatego dla podróżujących z rodziną samochody klasy wyższej (pełnowymiarowe) będą praktyczniejsze. Nie są to wciąż największe z dostępnych samochodów, ale zapewniają cztery drzwi i więcej miejsca w bagażniku. Rodziny, którym zależy przede wszystkim na komfortowej jeździe, powinny rozważyć rezerwację jednego z modeli vanów osobowych.

Samochody klasy premium są przestronniejsze i idealnie nadają się na długie wycieczki. Jeszcze więcej udogodnień i komfortu oferują natomiast samochody luksusowe. W tej kategorii aut można znaleźć Porsche Panamera lub BMW serii 5 i 7.

Dla podróżnych wybierających się w teren, pojazdy typu SUV będą najbardziej niezawodnym towarzyszem przygód.

- Zależy nam na tym, by podróżni znali różne klasy oraz kategorie aut, używane przez wypożyczalnie do określania samochodów i mogli wybrać najlepszy pojazd na swoją podróż. Polecamy korzystanie nie tylko z podstawowych filtrów, lecz również z tych z zakładki "więcej". To właśnie tam można określić inne parametry, jak rodzaj skrzyni biegów, klimatyzacja czy liczba drzwi - podkreśla Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję.

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania samochodów w dowolnym terminie w przedziale czasowym od 1 stycznia 2015 r. do 16 lutego 2016 r.

grafiki KAYAK.pl
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

kovalio 2016-04-14 08:21   
kovalio - Profil kovalio
Bardzo chętnie bym wypożyczył cabrio ale jeśli by był np 2 razy droższy od auta ekonomicznego a nie 5 razy droższy!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama