×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zarząd Enter Air rekomenduje dywidendę


Zarząd Enter Air rekomenduje wypłatę w formie dywidendy 3,5 mln zł z zysku za 2015 r., czyli 20 gr na akcję. Przy obecnym kursie, stopa dywidendy wyniesie 1,4 proc. Pozostała część zysku netto przeznaczona zostanie na kapitał zapasowy i posłuży do finansowania dalszego rozwoju spółki.- Wyniki 2015 roku były bardzo dobre, a perspektywy na 2016 roku są obiecujące. Dlatego zdecydowaliśmy się na rekomendowanie wypłaty dywidendy w wysokości 20 groszy na akcję – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air. – Zamierzamy utrzymać tempo naszego wzrostu. Sezon lato 2016 mamy w pełni zakontraktowany na 19 samolotów czyli 2 więcej niż wykorzystywaliśmy w ubiegłym roku – dodaje. 

Proponowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 24 maja, a dzień wypłaty to 9 czerwca. Ostateczną decyzję o podziale zysku podejmie WZA spółki. Uwzględniając kurs z czwartkowego zamknięcia notowań na GPW (14,15 zł), stopa dywidendy wyniesie 1,4 proc. W 2015 r. 

Grupa Enter Air miała 757 mln zł przychodów (wzrost o 3,5 proc. r/r), 76,5 mln zł EBITDA (wzrost o 81,3 proc. r/r) i 33,8 mln zł zysku netto (wzrost o 94,3 proc. r/r).gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie